Latarnik 2018 wybierz go razem z nami!

Miłośniczka i obrończyni zwierząt Dorota Piasecka, strażak ochotnik Sławomir Krzysiek i kierownik kina Muza Grzegorz Krzywonos zakwalifikowali się do finału plebiscytu Fundacji Jesteśmy Blisko we Włoszczowie. Zwycięzcę poznamy 24 listopada podczas Magicznej Kolacji zorganizowanej przez Villę Aromat.

Jak wyglądałby świat, gdyby nie było na nim ludzi, którzy bezinteresownie, wielkim sercem i zaangażowaniem pobudzają innych do działania. Smutno. Prawda? Na szczęście w naszym otoczeniu nie brakuje osób, które rozświetlają nasze życie pozytywną energią. To kandydaci na tytuł latarnika 2018!
Włoszczowska fundacja już po raz szósty wyłoni swojego Latarnika. Tym tytułem honorowane są osoby, które swoją postawą oraz zaangażowaniem wyróżniają się spośród innych. W tym roku – już po raz trzeci - to właśnie mieszkańcy powiatu zdecydują w głosowaniu internetowym, do kogo trafi ten zaszczytny tytuł. Fundacja zakończyła właśnie drugi etap swojego konkursu. – Wpłynęło do nas 6 zgłoszeń, 6 wspaniałych historii pomagania, aktywności społecznej. Wybraliśmy trzech finalistów i – przyznam szczerze – decyzja nie była łatwa. Jednak postawiliśmy na… różnorodność. Tacy są właśnie finaliści – różni, ale łączy ich jedno: wszyscy działają na rzecz innych – mówi Iwona Dobosz, prezes fundacji.
Jury fundacji zdecydowało, że do finałowej trójki trafią trzy osoby:

Dorota Piasecka

Prywatnie żona i matka. Zawodowo pilarz na wydziale W2.1 w Stolbudzie. Z zamiłowania zakochana w Bieszczadach podróżniczka. Przygarnia każdego zwierzaka, który potrzebuje pomocy. Energię czerpie z pomagania innym i działalności charytatywnej.

Sławomir Krzysiek

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Z zawodu mechanik samochodowy w Auto Klinika. Z zamiłowania strażak ochotnik. Niejednokrotnie przyczynił się do uratowania ludzkiego życia nie tylko na służbie.

Grzegorz Krzywonos

Prywatnie mąż i ojciec. Zawodowo związany z kinem Muza już od 20 lat. Z zamiłowania fan sportu i brydża. Dzięki ogromnej empatii angażuje się w akcje charytatywne na terenie miasta. Promotor aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.

Teraz wszystko w rękach mieszkańców. – Od środy, 14 listopada na naszej stronie będzie można głosować na konkretnego kandydata w specjalnie przygotowanym formularzu. Będzie tam przedstawiona jego krótka historia, która – mamy nadzieję – ułatwi oddanie głosu. Głosowanie potrwa do 23 listopada, a wyniki poznamy 24 listopada podczas Magicznej Kolacji zorganizowanej przez Villę Aromat – dodaje pani Iwona.

Na Latarnika, oprócz statuetki czeka również nagroda główna w wysokości 5 tysięcy złotych na realizację wybranego celu charytatywnego. – Dzięki tym środkom finansowym zwycięzca będzie mógł zrealizować swój autorski pomysł, wspomóc jakąś inicjatywę – wyjaśnia prezes włoszczowskiej fundacji.

Głosowanie zakończone. Wszystkim tym,
którzy oddali głos serdecznie dziękujemy :)