To był prawdziwy muzyczny rejs!

24 kwietnia 2015 roku sala bankietowa Villi Aromat zamieniła się w pokład statku KORONEA Shanties. Odpowiednia dekoracja i ciekawa gra świateł sprawiły, że lokal przyjął postać nadmorskiej tawerny. W programie przewidziano współczesne piosenki żeglarskie, tradycyjne ballady morskie oraz indywidualne interpretacje muzyki folkowej.

Muzyczną część maratonu zabierając publiczność w niezwykły poetycki rejs dźwięków rozpoczęła Formacja Opowieści Kameralnych. Następnie do zasłuchanych gości tawerny w jednym z tysięcy portów, zabrał gości zespół DRAKE. Po podróży przez wzburzony ocean i zielone celtyckie wzgórza przyszedł czas na chwile z balladowym światem wzruszeń, w który zaprosili publiczność Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek Shanties, jedną z nich był wspólny występ Dominiki Żukowskiej, Andrzeja Koryckiego oraz Jerzego Porębskiego. Były to niezapomniane chwile wspomnień z najdalszych zakątków świata. Jednak to nie koniec muzycznych prezentów. Podczas recitalu Jerzego Porębskiego na scenę zaproszona została Helena Porębska i specjalnie dla gości KORONEA Shanties zaśpiewała piosenkę autorstwa Andrzeja Koryckiego. Podczas maratonu można było zakupić specjalne koszulki, a także gadżety. Dochód ze sprzedaży koszulek, gadżetów oraz biletów wyniósł 2 555 zł i zostanie przekazany na rzecz naszej Fundacji.

W maratonie szanty wzięła udział nie tylko publiczność z powiatu włoszczowskiego. Na koncert przybyli sympatycy szant między innymi z Zabrza, Wrocławia, Rzeszowa, Jędrzejowa, Skarżyska Kamiennej, a także Warszawy. Bardzo liczna grupa bo, aż 19 osób przyjechała z Radoszyc oraz 15 z Koniecpola. Na pokładzie KORONEA Shanties bawiło się ponad 240 pasażerów. Dotarli nie tylko zaproszeni goście, sympatycy Fundacji Jesteśmy Blisko oraz Villi Aromat, ale także prawdziwe „Wilki Morskie” od lat związane z nurtem muzyki żeglarskiej. Wszystkim za udział w tej wyjątkowej muzycznej podróży serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Materiał filmowy:
http://www.tvwloszczowa.pl/news/175/28/KORONEA-SHANTIES.html

 

« powrót