O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy włoszczowską fundacją, która powstała z potrzeby SERCA DWÓJKI WYJĄTKOWYCH OSÓB – Małgorzaty i Bogusława Wypychewicz - założycieli firmy ZPUE S.A., przedsiębiorczego małżeństwa, które realizując cele biznesowe zauważyli szansę na rozwiązanie niektórych problemów społeczności lokalnej.

Działając już od 2010 roku, staramy się być tam, gdzie ludzie nas potrzebują – PO PROSTU BLISKO.

Nie tylko prowadzimy zbiórki i pomagamy potrzebującym, ale też organizujemy akcje prozdrowotne i edukacyjne. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 530 chorych i niepełnosprawnych osób. Systematycznie organizujemy badania profilaktyczne, które niejednokrotnie dzięki wczesnej diagnostyce ratują ludzkie życie. Dotychczas przebadaliśmy 13 300 osób, a na walkę o życie i zdrowie naszych podopiecznych i mieszkańców naszej społeczności lokalnej przeznaczyliśmy blisko 6,5 miliona złotych. Ponadto, prowadzimy szereg projektów edukacyjnych i ekologicznych. Angażując się w życie regionu, wspólnie z mieszkańcami realizujemy Ich własne inicjatywy! Co najważniejsze, zawsze działamy tak, by sprostać konkretnym wyzwaniom. Nie ma u nas miejsca na schematy czy szablony – zawsze szukamy skutecznych, także odważnych i niestandardowych dróg niesienia pomocy.

Nie dokonalibyśmy tego bez zaangażowania ludzi DOBREJ WOLI O WIELKICH SERCACH i chęci do działania.

Wśród nich jest wielu wolontariuszy, darczyńców oraz pracowników ZPUE S.A., którzy angażują się w nasze działania i wspierają nas dobrowolnymi wpłatami.