A o to Bartuś! - Dzielny 4 latek z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Bartek urodził się w 30 tyg. ciąży. Od pierwszych chwil życia walczył z przeciwnościami losu... Miał wcześniaczą niewydolność oddechową, został zakażony bakterią E-Coli i sepsą. Ponad to, miał martwicze zapalenie jelit i perforację przewodu pokarmowego. W 6 miesiącu życia trafił do Zawodowej Rodziny Zastępczej o charakterze Pogotowia Rodzinnego we Włoszczowie, gdzie przebywa do dziś. Opiekunowie Bartka pokochali go od pierwszego, jeszcze wtedy nieświadomego uśmiechu. Niezwłocznie rozpoczęli walkę o jego samodzielność!

Po roku prowadzenia systematycznej rehabilitacji Bartuś zaczął pełzać, po dwóch latach raczkować a obecnie pionizuje się, wypowiada pojedyncze słowa, układa klocki i pije z kubeczka...

Nasza Fundacja postanowiła przyłączyć się do walki o samodzielność Bartka. Dofinansowaliśmy zakup mobilnego fotelika rehabilitacyjnego, który pomoże Bartusiowi funkcjonować w grupie integracyjnej, w przedszkolu do którego zacznie uczęszczać od września tego roku. Wysokość dofinasowania wynosi 2 000,00zł. Jednak fotelik to nie wszystko… Wciąż potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

Nie bądź obojętny! Przyłącz się do naszej walki już dziś!

Wpłać darowiznę na poniższy numer rachunku bankowego i pomóż na sfinansować dalsza rehabilitację Bartka.

Bank Spółdzielczy we Włoszczowie
nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001

« powrót