Wielka Świąteczna Kwesta w Galerii Korona w Kielcach!

Fundacja „Jesteśmy Blisko” wraz z Galerią Korona Kielce organizuje Wielką Świąteczną Kwestę na rzecz Amelki i Kacperka - dzieci z naszego województwa, które potrzebują pilnych operacji serca. W ostatni, przedświąteczny weekend grudnia tj. 18-20 wolontariusze Fundacji „Jesteśmy Blisko” będą kwestować w Galerii Korona. Kwesta odbywać się będzie, dzięki uprzejmości i życzliwości Pana Michała Góździa, Dyrektora Zarządzającego.

Czteromiesięczna dziewczynka i niespełna roczny chłopiec czekają na bardzo skomplikowane i ogromnie kosztowne operacje kardiologiczne. Życie obojga dzieci jest zagrożone. Chore serduszka w każdej chwili mogą odmówić pracy. Ratunkiem jest operacja w Niemczech. Dzieci są do niej zakwalifikowane u wybitnego profesora Edwarda Malca w Klinice w Münster. W Polsce, lista oczekujących jest zbyt długa. Pogarszający się z dnia na dzień stan zdrowia dzieci nie pozwala czekać. Rodzice boją się…. Dlatego robią wszystko, aby na własną rękę leczyć swoje maleństwa.

Pomaga im w tym Fundacja „Jesteśmy, Blisko” z Włoszczowy. Do tej pory zebrała na ten cel blisko 140 tysięcy złotych. Potrzebne jest jeszcze 160 tys.! Rekordowy, jak dotychczas wynik zbiórki to efekt szeregu działań promocyjnych, prowadzenia kwest miejskich, organizacji wraz z Domem Kultury we Włoszczowie Trzeciego Wielkiego Koncertu Charytatywnego oraz nieocenionej pracy trzydziestu wolontariuszy. Mimo ogromnego wysiłku pieniędzy wciąż brakuje…a pomóc może każdy.

- Od początku akcji wierzymy, że zbierzemy potrzebną kwotę. Jednak mamy coraz mniej czasu, dlatego zwracamy się z apelem o pomoc do mieszkańców naszego województwa. Tu naprawdę liczy się każda minuta i każda złotówka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Dyrektorowi Galerii Korona za zrozumienie, przychylność i włączenie się w nasze działania. To dla nas ogromne wsparcie – mówi Iwona Dobosz, Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”

Rodzice Amelki i Kacperka proszą o pomoc.

  • DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych) - wejdź na stronę www.jestesmyblisko.pl, wybierz opcję "Przekaż darowiznę dla Amelki i Kacperka" i przelej dowolną kwotę on-line.
  • TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIEŻNY - wykorzystując następujące dane, wpłać dowolną kwotę na rzecz dzieci bezpośrednio na konto Fundacji: Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, z dopiskiem „Dla Amelki i Kacperka”
  • WRZUĆ GROSIK DO PUSZKI - będąc na zakupach w Galerii Korona w przedświąteczny weekend (18-20 grudnia) wrzuć swój grosik do puszek wolontariuszy Fundacji „Jesteśmy Blisko”

 

« powrót