Kolejna akcja prozdrowotna organizowana przez Fundację ”Jesteśmy Blisko” już za nami!

Tym razem nasza Fundacja skupiła się na przeprowadzeniu badań znamion skórnych pod kątem wykrycia niepokojących zmian oraz nowotworów. Konsultacje dermatologów odbywały się w dniach 19 – 20 oraz 26 -27 czerwca w godzinach 8-16 w przychodni przyzakładowej firmy ZPUE, przy ul. Jędrzejowskiej 79 we Włoszczowie.

Aby uniknąć nielubianych kolejek organizatorzy wprowadzili indywidualne godzinny przyjęć dla każdej z zapisanych osób. Natomiast doświadczenie i profesjonalne podejście lekarzy dermatologów z firmy Medicover z Warszawy przyczyniło się do tego, że ze cztery dni badań przebiegły niezwykle sprawnie i udało się przebadać każdą z zapisanych osób.

Badania przeprowadzone zostały metodą dermatoskopową, która polega na bezbolesnym i bezinwazyjnym oglądaniu zmian skórnych za pomocą specjalnego urządzenia optycznego - powiększające 10-krotnie, które pozwala uzyskać "trójwymiarowy obraz" skóry. Metoda ta służy do oceny m. in. znamion barwnikowych oraz do wczesnego wykrywania czerniaka złośliwego a także pozwala na uniknięcia biopsji skóry w przypadku trudnych do oceny gołym okiem zmian.

Akcja z pieprzykiem skierowana była do wszystkich mieszkańców powiatu włoszczowskiego . Ilość osób, którym Fundacja umożliwiła bezpłatne badania specjalistycznym sprzętem dermatologicznym była ograniczona a limit miejsc wyczerpał się już po dwóch dniach zapisów! W sumie udało się przebadać 432 osoby. W wyniku przeprowadzonych badań wykryto niepokojące zmiany aż u 103 os. w tym podejrzenie czerniaka- najbardziej złośliwego nowotworu skóry u 4 osób.

 

« powrót