„NIE ŁAM SIĘ” - Fundacja Jesteśmy Blisko organizuje wielkie, bezpłatne badanie kości! Dzięki nowoczesnej metodzie densytometrii można szybko i zupełnie bezboleśnie sprawdzić stan swoich kości i zapobiec rozwojowi choroby

8,9 i 10 maja we Włoszczowie, przy ul. Jędrzejowskiej 79 c (przy firmie ZPUE S.A.) przeprowadzimy masową akcję badań w kierunku wykrywania osteoporozy. Zapisy na bezpłatne badania ruszają dzisiaj! Z badań może skorzystać każdy, kto ukończył 35 lat, wyjątek stanowią kobiety w ciąży. W celu uniknięcia kolejek Fundacja wprowadziła zapisy, w ten sposób każdy będzie przychodził na umówioną godzinę i po kilku minutach będzie miał w rękach wynik swojego badania. Zapisy są prowadzone telefonicznie przez cały kwiecień w godzinach 8:00-15:00, pod numerem: 41 388 13 08.

Co to jest OSTEOPOROZA?
Osteoporoza jest obecnie jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Dotyka co trzecią kobietę i jednego na dwunastu mężczyzn. Można znacznie opóźnić jej rozwój, ale trzeba odpowiednio wcześnie zacząć dbać o stan swoich kości. Dlatego bardzo ważne jest, żeby już dziś wiedzieć, czy jesteśmy na nią narażeni i jak możemy sobie pomóc. Polska nazwa osteoporozy to rzeszotowienie kości. Czyli najprościej mówiąc, nasze kości zmniejszają swoją gęstość i dotknięte schorzeniem wyglądają jak sitko. Jest w nich wtedy dużo pustych przestrzeni, przez co stają się kruche i łamliwe. Czasem wystarczy tylko zeskoczyć ze stopnia, żeby złamać krąg w kręgosłupie , a z pozoru niegroźne potknięcie może skończyć się upadkiem i groźnym złamaniem.

Kto jest najbardziej narażony na OSTEOPOROZĘ?
Osteoporoza najczęściej atakuje kobiety, ale w ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby zachorowań wśród mężczyzn. Często na osłabienie kości zapracowujemy sobie sami - nieprawidłową dietą, niedostatkiem białka i witaminy D w pożywieniu, siedzącym trybem życia, używkami - paleniem tytoniu, piciem nadmiernej ilości kawy i alkoholu, wreszcie rzadkim przebywaniem na świeżym powietrzu, a co za tym idzie - niedoborem światła, które aktywuje wytwarzanie w skórze witaminy D.

„NIE ŁAM SIĘ” - Fundacja Jesteśmy Blisko organizuje wielkie, bezpłatne badanie kości! Dzięki nowoczesnej metodzie densytometrii można szybko i zupełnie bezboleśnie sprawdzić stan swoich kości i zapobiec rozwojowi choroby

DENSYTOMETRIA, najlepsza metoda badania kości – czy to boli?
Najlepszym badaniem oceniającym gęstość kości jest densytometria, a najbardziej miarodajne wyniki otrzymuje się mierząc tzw. BMD kręgosłupa i odcinka kości udowej. Metoda jest całkowicie bezbolesna, polega na prześwietleniu, (wykorzystuje bardzo niską dawkę promieni rentgenowskich, dużo mniejszą niż przy zwykłym prześwietleniu) trwa krótką chwilę i bardzo precyzyjnie określa gęstość naszych kości. Właśnie takiemu badaniu będzie można się poddać za pośrednictwem Fundacji „Jesteśmy Blisko”, bezpłatnie i bez kolejek.

 

« powrót