Nowa kuchenka dla Pani Janiny.

O pomoc dla swojej cioci – pani Janiny zwróciła się do nas Ewelina. Historia, którą poznaliśmy chwyta za serce. Pani Janina ma 73 lata, pochodzi z Bebelna. Jest pogodną starszą panią. Żyje w małym, jednopokojowym mieszkaniu, z dwoma wnuczkami, które kilka miesięcy temu straciły mamę – jedyną osobę, która się nimi opiekowała.

Córka pani Janiny odeszła nagle. Nikt nie był przygotowany na śmierć młodej kobiety, która samotnie wychowywała dwójkę dzieci. Pani Janina została sama z Darią i Weroniką. Teraz stara się zostać dla czteroletniej Weroniki rodziną zastępczą, starsza – Daria, ma 19 lat – ale także potrzebuje domu, wsparcia i pomocy, szczególnie, po ostatnich wydarzeniach i stracie najważniejszej osoby w życiu.

Mieszkanie Pani Janiny do niedawna było w opłakanym stanie. Teraz wciąż wymaga remontu, ale po apelu, który ukazał się w gazecie, wiele już zrobiono. Pani Janina ma „nową” łazienkę, wyremontowany pokój, wstawione nowe okna. W opłakanym stanie jest kuchnia, ale niedługo i tutaj wszystko się zmieni. My kupiliśmy Pani Janinie kuchenkę – była jej bardzo potrzebna. Mamy nadzieję, że będzie piekła w niej pyszne ciasta dla swoich wnuczek.

 

« powrót