Małgorzata Wypychewicz - przewodnicząca Rady Fundacji i jej założycielka Człowiekiem Roku 2013.

W piątek, 7 lutego, na uroczystej gali w kieleckim Hotelu Binkowski ogłoszono wyniki plebiscytu Człowiek Roku 2013 organizowanego przez kielecką gazetę Echo Dnia. Tytuł Człowieka Roku w powiecie włoszczowskim zdobyła Małgorzata Wypychewicz – założycielka naszej Fundacji. Pani Małgosia bez wątpienia zmienia na lepsze otaczającą nas rzeczywistość, a swoją pracą i pasją zaraża innych. W ubiegłym roku dzięki jej inicjatywie z pomocy Fundacji skorzystały setki osób. Fundacja „Jesteśmy Blisko”, której przewodniczy obok indywidualnego wsparcia, skierowanego do chorych, do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, do dzieci i młodzieży z powiatu włoszczowskiego prowadzi szereg działań prozdrowotnych , wspomaga lokalne placówki edukacyjne oraz ośrodki opieki zdrowotnej.

Odbierając nagrodę Pani Małgorzata nie kryła wzruszenia: – To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się w tak znakomitym gronie. Cieszę się, że moje starania zostały dostrzeżone i docenione – mówiła dziękując za wyróżnienie.

Pani Małgorzata została także wyróżniona jako Człowiek Roku 2013 w kategorii „Pomoc społeczna/działalność charytatywna”. To wyróżnienie zostaje przyznane tylko jednej osobie w województwie.

Człowiek Roku 2013 "Echa Dnia” to nagroda przyznawana człowiekowi, który w minionym roku miał największy wpływ na życie w regionie – całym województwie lub powiecie.O przyznaniu tytułów decydowały pół na pół głosy czytelników oddane poprzez SMS oraz głosy niezależnej kapituły. W konkursie brało udział 160 wybitnych i aktywnych osób, a głosowanie na nich trwało przez cały styczeń.

 

« powrót