Fundacja „Jesteśmy Blisko” wraz z Villą Aromat i nauczycielami z włoszczowskiej jedynki wyprawiła wspaniałą choinkę dla dzieci z powiatu włoszczowskiego.

Zabawa choinkowa, która odbyła się 19 stycznia w Sali Bankietowej Villi Aromat była zwieńczeniem dziewiątej edycji powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”, zainicjowanej w 2005 r. przez panie: Katarzynę Kuźnicow, Edytę Oleksy i Małgorzatę Szwarc. Dziewięć lat temu panie postanowiły spełnić pragnienia dzieci z Domu Dziecka z Nagłowic fundując im wymarzone świąteczne paczki. Od tamtego czasu pani Kasia, Edyta i Gosia zdążyły zarazić swoim pomysłem setki osób. W tym roku prezenty z marzeniami powędrowały aż do 170 dzieci z niezamożnych, wielodzietnych rodzin oraz do placówek opiekuńczo - wychowawczych z terenu powiatu włoszczowskiego. Fundacja, wraz z pracownikami Grupy KORONEA przyłączyła się do tej szczytnej akcji i ufundowała 30 takich paczek.

Co roku organizatorzy przygotowują dla dzieci finałową niespodzianką. W tym roku dzieci mogły po raz pierwszy wziąć udział w zorganizowanej specjalnie dla nich zabawie choinkowej. Atrakcją był spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z „Grupy krakowsko – łódzkiej” pt. „O prosiaczku brudasku”.

 

« powrót