Fundacja dołożyła Bartkowi 10 tys. zł. do wózka inwalidzkiego

Pod koniec grudnia Fundacja Jesteśmy Blisko dofinansowała zakup wózka inwalidzkiego dla Bartka Bakalarza (22 lata) – niepełnosprawnego chłopaka z miejscowości Jeżowiec, który, podobnie jak jego rodzony brat Dominik, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Postanowiliśmy pomóc Bartkowi. Zadziwił nas swoją determinacją, siłą charakteru i wszystkim, co osiągnął mimo tak poważnej choroby. Dołożyliśmy mu 10 000 do nowego wózka elektrycznego. Zaawansowany technologicznie sprzęt jest niezbędny, by Bartek mógł samodzielnie się poruszać.

Choroba, na którą cierpi Bartek ujawniła się we wczesnym dzieciństwie. Zanik mięśni jest nieuleczalny, z wiekiem postępuje i systematycznie unieruchamia chorego. Jeszcze w gimnazjum Bartek mógł samodzielnie pisać, był w miarę sprawny, choć na wózku jeździł już od przedszkola. Dzisiaj nie jest w stanie sam napić się herbaty, zjeść... Mimo tak poważnej choroby i ograniczeń jakie się z nią wiążą, Bartek prowadzi normalne życie. Pracuje, uczy się, ma grono oddanych przyjaciół. Jak to możliwe? Jest ambitny, silny, zdeterminowany. Nie poddaje się. Swoją postawą udowadnia, że niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia. Bartek studiuje informatykę w Warszawie. W dojazdach na uczelnie pomagają mu przyjaciele i rodzina. Wszystkie egzaminy zdaje ustnie. Świetnie sobie radzi, pracuje – pozycjonuje strony internetowe. Ma przy tym dużo osobistego uroku – jest błyskotliwy i dowcipny. Ma również, jak każdy młody człowiek plany i marzenia, mamy nadzieję, że dokładając się do jego wózka sprawimy, że będzie mu je łatwiej zrealizować.

 

« powrót