Uczyliśmy pierwszaki jak dbać o zdrowie!

Podobnie jak w roku ubiegłym wzięliśmy udział w akcji pod hasłem „Pierwszaki zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez redakcję Echa Dnia.

egoroczne spotkanie dla dzieci odbyło się w czwartek, 7 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie. Bohaterem i ulubieńcem wszystkich dzieci był jeż Edek, na scenie gościli też policjanci, strażacy, ratownicy medyczni.

W tym roku jeż Edek miał jednak nie lada konkurencję. Cztery sympatyczne, kolorowe dinozaury – postacie wykreowane przez Fundację uczyły dzieciaki jak zdrowo się odżywać, dbać o higienę, zachęcały do ruchu i uprawiania sportu, podpowiadały jak zachowywać się na ulicy. Opowieści dinozaurów, w formie animowanej prezentacji znakomicie odtworzyła nasza prezes - Iwona Dobosz. Dzieci śmiały się piszczały i klaskały. No koniec obdarowaliśmy wszystkie dzieciaki kolorowymi pudełkami na śniadania. Na pudełkach znaleźli się bohaterowie prezentacji – Dyzio Sportowiec, Malwinka Czyścioszka, Henio Mądruś, Stefcio Zdrówko. Mamy nadzieję, że będą przypominać dzieciom jak zdrowo się odżywać i bezpiecznie bawić.

 

« powrót