„Muzyczne Pokolenia Włoszczowy dzieciom chorym onkologicznie” - wielki koncert charytatywny - dlaczego będzie niezwykły?

22 listopada w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się koncert na rzecz czwórki dzielnych dzieciaków z powiatu włoszczowskiego, które zmagają się z chorobą nowotworową. Powodów dla których uważamy, że to będzie wyjątkowe wydarzenie jest kilka…

Dla kogo ten koncert?
Dla Martynki, Adasia, Huberta i Krystiana. Nasi MALI – WIELCY bohaterowie chorują na raka. Trudno nam w to uwierzyć, jeszcze trudniej to zrozumieć. To tylko dzieci… Dlaczego je wybraliśmy? Bo tutaj mieszkają, żyją i zmagają się z tą chorobą obok nas. A my chcemy pomagać osobom stąd, chcemy być blisko.

Martynka z Międzylesia 7 lat - od lutego 2013 roku choruje na ostrą białaczkę.

Hubert z Pilczycy 9 lat - od lipca 2013 roku choruje na ziarnicę złośliwą (nowotwór węzłów chłonnych)

Krystian z Chlewic 12 lat - od października 2011 choruje na ostrą białaczkę.

Adaś z Dobromierza – 12 lat – w 2009 r. przeszedł dwie operacje guza mózgu. Chłopczyk miał przerzuty do kręgosłupa. Dziś po ciężkiej walce z rakiem uczy się żyć na nowo.

„Muzyczne Pokolenia Włoszczowy – dzieciom chorym onkologicznie” - wielki koncert charytatywny - dlaczego będzie niezwykły?

Kto wpadł na ten pomysł?

„Muzyczne Pokolenia Włoszczowy – dzieciom chorym onkologicznie” - wielki koncert charytatywny - dlaczego będzie niezwykły?

Robert Sawicki – lider zespołu Albatros, mieszkaniec Włoszczowy, znany ze sklepu Mleczarskiego, w którym pracował ponad 20 lat. To on wpadł na pomysł, żeby połączyć lokalne środowisko muzyczne i zrobić coś pożytecznego dla cierpiących dzieci. Czemu wybrał dzieci chore na raka? Bo sam się z nim zmaga i doskonale wie jak trudna, nierówna i niesprawiedliwa jest ta walka.

Wspaniały, pogodny, ciepły facet. Nie wahaliśmy się nawet przez chwilę.

Kto jest z nami?
Dom Kultury we Włoszczowie – to tam odbędzie się impreza. Organizacyjnie – trudne wyzwanie, mnóstwo osób zaangażowanych w przygotowania. Jesteśmy przekonani, że wszystko wyjdzie. Echo Dnia i Radio Kielce – objęły patronat medialny nad imprezą.

Kto zagra?
Sami włoszczowscy muzycy – w sumie dziewięć zespołów i trzech wokalistów. Wszyscy bardzo entuzjastycznie podeszli do sprawy. Współpracują z nami, rozpowszechniają informację o koncercie. Angażują się i to nas ogromnie cieszy.

Chcesz się do nas przyłączyć?
Kup bilet/cegiełkę w cenie 10,20 lub 50 złotych w kasie DK (41 39 43 303) lub w siedzibie Fundacji „Jesteśmy Blisko” (41 38 81 412).

Wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji „Jesteśmy Blisko”: 57 1020 2733 0000 2702 0060 6673 z dopiskiem „dzieciom chorym onkologicznie”

 

« powrót