Prozdrowotna akcja Fundacji „Jesteśmy Blisko” za nami. Przyszedł facet do lekarza teraz czas odebrać wyniki!

W wyniku naszej akcji prozdrowotnej „Przychodzi facet do lekarza, bo go baba wygoniła” 300 panów z powiatu włoszczowskiego poddało się profilaktycznym badaniom prostaty. Do Fundacji spłynęły już wszystkie wyniki badań. Panowie - prosimy o ich odbiór w przychodni przyzakładowej firmy ZPUE (tam gdzie odbywały się badania) od poniedziałku do piątku w godz. od 7-14

Badania wykazały nieprawidłowości u 25 pacjentów – to niemal 10% spośród wszystkich przebadanych. Panowie, których wyniki są niepokojące będą musieli przeprowadzić dalszą diagnostykę. Część z nich jest już po dodatkowych konsultacjach, część ma wyznaczony termin wizyty u urologa, który wykona badanie USG prostaty i w uzasadnionych przypadkach skieruje pacjenta na dalsze leczenie. Podkreślamy, że podwyższony poziom PSA (niepokojący wynik z badania krwi) nie świadczy od razu o chorobie nowotworowej, wskazuje jedynie, że należy się dokładniej zbadać lub częściej kontrolować.

Koszt jednorazowego badania (pobranie krwi, badanie proktologiczne, ocena jakości życia (QOL), określenie punktacji dolegliwości (IPSS), wywiad chorobowy) to 100 zł. W sumie Fundacja wydała na akcję przeszło 30 tysięcy zł. Dodatkowe środki pochłonęła zakrojona na szeroką skalę kampania promocyjna, (ulotki, banery, plakaty, działania w Internecie, prasie, spotkanie w Domu Kultury we Włoszczowie), dzięki której panowie z powiatu włoszczowskiego dowiedzieli się o naszych działaniach.

Mamy jeszcze miejsca na tzw. liście rezerwowej. Panów, którzy chcą skorzystać z dodatkowego terminu (wrzesień) prosimy o kontakt telefoniczny: 41 38 81 412 lub 506 005 412.

 

« powrót