Mały Franek po udanej operacji już w domu!

Właśnie przed chwilą dzwoniła przeszczęśliwa mama niespełna rocznego Franka z podziękowaniami dla naszej fundacji za wsparcie finansowe, które potrzebne było na pokrycie kosztownej operacji. Skomplikowana operacja serduszka malucha przebiegła pomyślnie! Mama chłopca powiedziała na w rozmowie telefonicznej.: „wada synka okazała się jeszcze bardziej skomplikowana niż myślano ale dzięki prof. dr hab. n. med. Edwardowi Malcowi, który go operował mój synek żyje!!! Franek zebrał się bardzo szybko. Główny dren wyjęli mu po jednym dniu, a drenażu opłucnej nie wymagał w ogóle. (…) Franek wreszcie odpoczywa. Jest różowy, nie męczy się już tak mocno. Saturacje ma blisko 100, wiec takie jak zdrowe dziecko .Dla niego był to już ostatni dzwonek, bo od stycznia przytył tylko 800 gramów. Wada nie dawała mu się rozwijać. Jak to trafnie powiedział Profesor para szła w gwizdek. Jadł, jadł, ale nic z tego nie wynikało(…)

Franek „naprawiony” wrócił wczoraj do domu z Monachium! Bardzo się cieszymy.

Edward Malec

prof. Edward Malec uratował życie Franka (informacje zaczerpnięto ze strony http://www.rynekzdrowia.pl/Listy/Edward-Malec,286.html)

Prof. dr hab. n. med. Edward Malec - światowej sławy kardiochirurg dziecięcy, wykonał na całym świecie ponad 6 tys. skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych u dzieci z wadami serca. Jako pierwszy kardiochirurg przeprowadził w Polsce z sukcesem operację najcięższej wady serca - HLHS. Od roku 2007 kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Monachijskiego. Od początku działalności w Monachium do końca 2012 roku profesor z sukcesem zoperował 321 polskich dzieci z najcięższymi wadami serca, w tym z najbardziej znikomymi szansami na powodzenie.

 

« powrót