Zapłaciliśmy za drzwi do remontowanego domu Pani Iwony z Ewiny

Telefon do Fundacji nie milknie, dzwonią do nas różni ludzie, z przeróżnymi problemami. Któregoś dnia odebraliśmy sygnał z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie - dyrektorka placówki poprosiła nas o pomoc dla pani Iwony z Ewiny, która wraz z rodziną straciła dom w pożarze. Skontaktowaliśmy się z panią Iwoną i zaproponowaliśmy naszą pomoc. Na spotkaniu w siedzibie fundacji pani Iwona opowiedziała o tragedii jaka ją spotkała. Dzień 21.11.2012r. na zawsze zostanie w jej pamięci. Na jej oczach spłonął cały dobytek życia, którego wspólnie dorabiała się z mężem przez 25 lat. Przyczyną pożaru był tłuszcz, który zapalił się podczas smażenia i zajął kuchnię, a potem błyskawicznie cały dom. Czteroosobowa rodzina uciekła na zewnątrz, na szczęście nikomu nic się nie stało, ale nie udało się niczego uratować – zostało tylko to, co mieli na sobie. Pierwszą pomoc czyli dach nad głową, wyżywienie i odzież zapewniła najbliższa rodzina.

- „Sytuacja jaka nas spotkała postawiła pod znakiem zapytania całą naszą przyszłość. Wiedziałam, że mam na utrzymaniu bezrobotnego, chorego męża oraz dwójkę dzieci - studiującą córkę i uczącego się syna, że nasza trudna sytuacja finansowa nie pozwoli na naprawę i wyposażenie spalonych pomieszczeń. Byłam załamana. Nie mogłam dojść do siebie. Na szczęście dzięki pomocy ludzi dobrej woli uwierzyłam, że jest szansa na zamieszkanie w rodzinnym domu. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy bezinteresownie udzielili nam pomocy, dzięki którym wyremontowaliśmy dom i mogliśmy powrócić do niego. Potrzeb jest jeszcze wiele i pozostały zadłużenia do spłaty za wyposażenie ale jestem dobrej myśli…choćby po takich miłych informacjach jaką usłyszałam dziś od Was. Dziękuję. Może kiedyś ja przydam się komuś, chętnie pomogę…”

Fundacja pokryła koszty zakupu drzwi wejściowych i skrzydeł wewnętrznych do remontowanego domu na kwotę 2.120 zł.

 

« powrót