Spełniliśmy marzenie Kacpra.

Spełniliśmy marzenie Kacpra. Dzięki naszej Fundacji oraz Panu Mieczysławowi Królowi nasz siedmioletni podopieczny Kacper uczy się gry na gitarze.

Marzeniem chłopca była nauka gry na instrumencie-najlepiej gitarze lub klawiszach ale z powodów finansowych jego mama nie była w stanie go spełnić. Podjęliśmy więc starania aby uszczęśliwić Kacpra. Po naszym apelu do przyjaciół Fundacji znalazł się darczyńca, który ufundował chłopcu gitarę. Zaczęliśmy więc poszukiwania nauczyciela. Nasze kroki od razu powędrowały do najpopularniejszego muzyka w powiecie - człowieka o wielkim sercu i dużej wrażliwości- Pana Mieczysława Króla. Pan Mieczysław bez wahania podjął się zadania. Warto dodać, że robi to charytatywnie za co mu serdecznie dziękujemy-również w imieniu mamy Kacpra.

W ubiegły piątek wybraliśmy się na zajęcia, aby podpatrzeć jak idzie nauka. Okazało się, że na początku, aby wyćwiczyć palce chłopiec uczy się gry na klawiszach, gitara będzie za chwilę. Kacper specjalnie dla nas zagrał popisowy utwór, był dumny z siebie, a my z niego. Mama wspomniała, że syn z niecierpliwością czeka na każdą kolejną lekcję. W domu sam brzdąka na gitarze i ciągle próbuje łapać chwyty. Czyżbyśmy byli świadkami narodzin nowego talentu? Pan Mieczysław przyznaje, że Kacper jest zdolny, ma dobry słuch, chęci i dużo zapału. Trzymamy kciuki za jego muzyczny rozwój!

Mieczysław Król - długoletni instruktor muzyki w Domu Kultury we Włoszczowie. Nie ma w mieście osoby, która by go nie znała. Od 1967 roku uczy dzieci i młodzież gry na instrumentach klawiszowych w Domu Kultury. W latach 2008 - 2011 prowadził społecznie w I Liceum Ogólnokształcącym chór, który uświetniał swoim występem wiele uroczystości lokalnych. Jego praca spotkała się z żywym zainteresowaniem młodzieży, przyczyniła się do odkrycia wielu talentów i rozwinięcia ich pasji wokalnej. Od wielu lat prowadzi też Chór Seniora Niezastąpieni. Jest długoletnim szefem Stowarzyszenia Miast Partnerskich Włoszczowa – Le Passage. Swoim zaangażowaniem w upowszechnianiu kultury muzycznej przyczynia się do pielęgnowania wartości najwyższych wśród młodzieży oraz upowszechniania kultury i tradycji. W 2009 roku obchodził benefis 50-lecia twórczości artystycznej. Nagrodę starosty otrzymał za upowszechnianie kultury muzycznej wśród młodzieży oraz prowadzenie chóru. To drugie jego wyróżnienie przez starostę włoszczowskiego od 2003 roku.

 

« powrót