Kolejne komputery dla super dzieciaków!

Drugiego dnia naszej akcji komputerowej dotarliśmy do domu w Brześciu, gdzie mieszka z rodzicami dziewięcioro dzieci. Oprócz komputera dzieci dostały od nas zabawki, gry i ubrania. Radości było co niemiara.

Byliśmy także u rodziny z Bebelna i Przygradowa. W Bebelnie mieszka Alan, Daria , Dawid i Karolina. Nigdy nie mieli komputera, bardzo się ucieszyli.

Rodzeństwo z Przygradowa – Patryk i Paulina, pasjonują się piłką nożną. Oboje osiągają świetne wyniki w tej dyscyplinie. Kiedy przyjechaliśmy byli jeszcze w szkole. O niczym nie wiedzieli. To była chyba najbardziej wzruszająca wizyta. Wdzięczność jaka malowała się na twarzach tej dwójki, trudno z czymkolwiek porównać. Wystarczyło ich jedno spojrzenie, żebyśmy nabrali pewności, że to co robimy jest naprawdę ważne i bardzo potrzebne.

Przystanek Kuczków
Tutaj przywitała nas trójka z czworga rodzeństwa: Przemek, Tomek i Małgosia. Marlena, najstarsza siostra – wzorowa uczennica, laureatka wielu konkursów: recytatorskich, piosenki, wiedzy, była jeszcze w szkole. Przez chwilę mieliśmy wrażenie, że jej młodsze rodzeństwo bardziej cieszy się z gier planszowych, które przywieźliśmy niż z komputera…do momentu, kiedy go nie odpaliliśmy :)

Wola Kuczkowska i Cieśle
Odwiedziliśmy też Tomka z Woli Kuczkowskiej – niestety nie zastaliśmy go w domu. Jego mama w rozmowie z nami chwaliła syna za bardzo dobre stopnie. Tomek to ścisły umysł. Jest świetny z matematyki choć ma też zacięcie artystyczne - pociąga go projektowanie wnętrz, ma za sobą udany projekt kuchni, która naszym zdaniem wyglądała znakomicie. Teraz Tomek będzie mógł tworzyć swoje projekty nie tylko na papierze, ale na ekranie monitora:) Po powrocie ze szkoły Tomek zadzwonił do nas, żeby nam osobiście podziękować – zrobiło nam się bardzo miło.
Następnie pojechaliśmy do Ciesiel. Tu mieszka - Ola, Agnieszka i Marcin - to już nastolatkowie:) Do tej pory cała trójka korzystała od czasu do czasu z pożyczonego laptopa. Rodzeństwo ma mnóstwo zajęć, dlatego nie zastaliśmy ich w domu. Dziewczyny – bliźniaczki to harcerki - organizatorki – udzielają się społecznie: zbierają nakrętki, uczestniczyły w akcji „Szlachetna Paczka, zbiórkach makulatury. „Wszędzie ich pełno” – śmieję się mama. Marcin z kolei to sportowiec, fascynuje go piłka nożna. Cała trójka marzyła o komputerze, dla nich to prawdziwy skarb.

Koniec trasy - Oleszno
Wizyta u Mateusza zakończyła naszą akcję. Chłopiec mieszka z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami w maleńkim domku w Olesznie. Spotkanie wspominamy niezwykle ciepło, bo Mateusz jest naprawdę wyjątkowy – mądry, zdolny, ambitny, oczytany…Zrobił na nas ogromne wrażenie (podobnie jak jego pękaty segregator, pełen dyplomów i nagród za osiągnięcia w nauce). Mateusz marzył o tym, żeby móc korzystać z Internetu i zobaczyć trochę więcej świata:)

 

« powrót