Komputer z Internetem dla ucznia dowiedz się więcej o naszej niezwykłej akcji dla dzieci.

Komputer z Internetem dla ucznia – dowiedz się więcej o naszej niezwykłej akcji dla dzieci. Z początkiem marca ruszyła kolejna akcja Fundacji Jesteśmy Blisko. Niezwykła, bo dotycząca dzieci. Przekazaliśmy 10 rodzinom z naszego powiatu zestawy komputerowe - monitor + komputer z oprogramowaniem oraz roczny bezpłatny dostęp do Internetu. Sprzęt trafił do dzieci i młodzieży z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, a także do zdolnych, wyróżniających się na tle rówieśników uczniów, którzy nie mieli dotychczas własnego komputera.

Jak to się zaczęło?
Najpierw, jak to zazwyczaj bywa pojawił się pomysł, potem rozeznanie czy i jak go można zrealizować. Następnie rozmowy z jednym z operatorów telefonii komórkowej - negocjacje w sprawie Internetu. Potem kontakt z Dyrektorami szkół w naszych gminach. To oni wytypowali spośród swoich uczniów tych, którym, ich zdaniem, najbardziej przydałby się sprzęt. Przekazane komputery nie są nowe, ale dołożyliśmy wszelkich starań, żeby tak wyglądały i działały bez zarzutu. Dla dzieciaków, które marzyły o tym, by wreszcie poklikać we własną klawiaturę to wyjątkowy prezent. Podczas wizyt w ich domach nie raz zakręciła nam się łezka w oku.

Dzień pierwszy
Pierwszy zestaw trafił do dziewięciorga rodzeństwa z miejscowości Jeżowiec. W domu zastaliśmy najmłodszych Adasia i Olę, którzy bardzo się cieszyli, w końcu komputer to też zabawa, a nie tylko nauka. Starsze rodzeństwo Patrycja i Konrad, z dumą prezentowało nam swoje medale i nagrody za sportowe osiągnięcia. Patrycja grała na trąbce, mama opowiadała o pozostałych pociechach, problemach zdrowotnych Szymona, który ma za sobą chorobę nowotworową, o tym jak dzieci grają w dwóch orkiestrach dętych – na klarnecie, saksofonie i trąbce.

Odwiedziliśmy też znajome dzieci z Kolonii Łapczyna Wola (w domu jest już kuchenka od naszej Fundacji). Ósemka rodzeństwa korzystała do tej pory z komputera w Bibliotece, własny to zupełnie co innego!

 

« powrót