Rusza pierwsza masowa akcja prozdrowotna włoszczowskiej fundacji „Jesteśmy Blisko”

3 września na terenie zakładu ZPUE S.A. we Włoszczowie, przy ulicy Jędrzejowskiej 79 c rozpocznie się pierwszy dzień profilaktycznych badań dla kobiet. Panie, które zapisały się na badania będą mogły bezpłatnie i co ważne bez ograniczeń wiekowych, zrobić sobie mammografię, USG piersi lub cytologię. Organizatorzy przewidują, że akcja potrwa, co najmniej tydzień.

- Po naszych działaniach informacyjnych – wiadomościach w prasie, Internecie oraz dystrybucji ulotek - na badania zapisało się ponad trzysta kobiet. Przewidywaliśmy, że więcej pań skorzysta z naszego zaproszenia, dlatego lista zgłoszeń jest wciąż otwarta. Jeśli jakaś kobieta zdecyduje się na badanie w tak zwanej ostatniej chwili - postaramy się ją obsłużyć - jesteśmy przygotowani na przyjęcie, co najmniej kilkudziesięciu pań spoza listy– mówi Iwona Dobosz, Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Badania będą przeprowadzać lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w układzie dziennym, począwszy od 3 września, od godziny dziewiątej rano, do ostatniej pacjentki. Według szacunków w ciągu jednego dnia lekarze przebadają około sześćdziesiąt kobiet.

- Mamy nadzieję, że uda nam się sprawnie i bez większych problemów przeprowadzić całą akcję. Wszystkie Panie, które zgłosiły swój udział w badaniach mogą spodziewać się w najbliższych dniach telefonu, celem umówienia wizyty na konkretny dzień i godzinę. Pozwoli nam to uniknąć przestojów oraz kolejek – dodaje Iwona Dobosz, Prezes Fundacji.

 

« powrót