Projekt „Odgryź się kleszczowi” zakończony!

Projekt „Odgryź się kleszczowi” zakończony!

Fundacja Jesteśmy blisko zakończyła realizację kolejnego projektu badań profilaktycznych. Pod kątem boreliozy zostało przebadanych aż 700 osób!

Badania trwały cały tydzień, w dniach od 30 maja do 3 czerwca, w przychodni przyzakładowej ZPUE, przy ul. Jędrzejowskiej 79 c. Aby uniknąć niepotrzebnych kolejek wprowadziliśmy indywidualne godziny zapisów, dzięki czemu wszystko przebiegło bardzo sprawnie, a nasi pacjenci nie tracili czasu, ani dobrego samopoczucia w oczekiwaniu na pobór krwi .

Badania zostały przeprowadzone we współpracy ze Śląskimi Laboratoriami Analitycznymi. Dzięki ich niezwykłemu profesjonalizmowi oraz za sprawą bardzo krótkiego czasu oczekiwania na wyniki, nasza akcja przebiegła sprawnie i efektywnie.

Niestety wyniki naszej akcji są przerażające. Wśród 700 przebadanych osób udało się wykryć aż 152 podejrzenia zachorowania na boreliozę. Uzyskane wyniki okazały się co najmniej niepokojące, wskazując na konieczność dalszej diagnostyki. Ewidentne przypadki boreliozy wykryto aż u 15 os.

Zainteresowanie badaniami było ogromne. Lista chętnych osób, zapełniła się w przeciągu kilku dni, a telefony nie milkły jeszcze przez długi czas po zakończeniu zapisów. Jest nam niezmiernie miło, że obdarzyliście nas Państwo takim zaufaniem i co roku chętnie uczestniczycie w kolejnych, organizowanych przez nas badaniach.

Dziękujemy Firmie ZPUE S.A za udostępnienie pomieszczeń przychodni przyzakładowej, Śląskim Laboratoriom Analitycznym za fachową współpracę, pielęgniarkom za ich oddanie i profesjonalizm, firmie ZIAJA za wspaniałe preparaty oraz wszystkim uczestnikom.

 

« powrót