Weź serce w swoje ręce!

Weź serce w swoje ręce! – włoszczowska Fundacja „Jesteśmy Blisko” organizuje bezpłatne badania w zakresie profilaktyki chorób serca!
Od kilku lat we wrześniu obchodzony jest Światowy Dzień Serca - dzień, którego celem jest przypominanie nam, jak ważna jest profilaktyka chroniąca przed rozwojem chorób serca. W tym roku Fundacja „Jesteśmy Blisko” postanowiła zorganizować obchody tego święta w naszym mieście pod hasłem „Weź serce w swoje ręce!”.

W Polsce nieustannie rośnie liczba osób o zwiększonym ryzyku zachorowania na zawał serca oraz udar mózgu. Z badań wynika, iż wiek serca Polaków jest średnio o 6 lat wyższy niż ich wiek metrykalny. Wielu z nas nie pamięta, kiedy ostatni raz mierzyło ciśnienie tętnicze krwi. Nie dbamy o swoją dietę, stosujemy używki, a to wszystko negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, a przede wszystkim – sercu. Fundacja „Jesteśmy Blisko” pragnie przypomnieć, jak ważna jest profilaktyka.

Bezpłatne, podstawowe badania

25 września w godzinach 10.00-17.00 mieszkańcy Włoszczowy i okolic będą mogli bezpłatnie wykonać m.in EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi, poznać swoje BMI czy ciśnienie krwi. Namioty, w których będzie czekać na wszystkich wykwalifikowany personel – dietetycy, pielęgniarki i lekarz rozstawione zostaną na włoszczowskim rynku. –Nasz pomysł wynika z potrzeb społeczeństwa – żyjemy coraz szybciej, mniejszą wagę przywiązujemy do dbania o serce, a to przecież ono napędza nasz organizm. Chcemy wszystkim przypomnieć, jak ważne są badania profilaktyczne – mówi Iwona Dobosz, prezes zarządu fundacji.

Darmowe glukometry dla cukrzyków

Cukrzyca to podstępna choroba metaboliczna, która późno wykryta i źle leczona może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, w tym także do śmierci. Ważna jest stała kontrola stężenia glukozy we krwi. Dlatego też dla uczestników badań, u których zostanie wykryty podwyższony poziom cukru we krwi zapewniamy kupony na darmowe glukometry. Kupony te będzie można zrealizować w jednej z włoszczowskich aptek. Szczegóły akcji przy odbiorze kuponu.

Nie zabraknie atrakcji dla każdego

Do akcji włączyła się również restauracja Villa Aromat, która od godz. 13.00 oferować będzie darmową degustację dietetycznych potraw. -To co jemy ma ogromy wpływ na nasze zdrowie. Nasze przyzwyczajenia żywieniowe nie zawsze odpowiadają potrzebom naszego organizmu. Najczęściej jemy szybko i "byle jak". Nie zwracamy uwagi na wartości odżywcze, jakie nam są potrzebne do prawidłowego rozwoju, a jakie dane produkty nam dostarczają. Jemy po prostu to, co lubimy. Ale czy to jest zdrowe?. Dlatego właśnie chcemy zainspirować mieszkańców Włoszczowy i okolic do zmiany nawyków żywieniowych –mówi Małgorzata Grzybek z Villi Aromat
Dla najmłodszych również są przewidziane atrakcje –na włoszczowskim rynku powstanie kącik zabaw dla dzieci, gdzie wolontariusze fundacji będą zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Odświeżymy zapomniane dotąd gry i zabawy podwórkowe. Każdy z maluchów będzie mógł skorzystać z darmowego, małego zamku dmuchanego- mówi Olga Wawrzak, koordynator fundacji Zapraszamy wszystkich na darmowe badania i zadbania o swoje zdrowie.

Weźcie serce w swoje ręce!

Szczegóły akcji pod numerem tel. 41 388 14 75