Latarnik 2016 wybierz go razem z nami!

naglowek latarnik 2016

 

Latarnik 2016 – wybierz go razem z nami!

 

Naszą tradycją stało się, że Koncertowi Charytatywnemu towarzyszy wybór Latarnika. Człowieka, który swoim przykładem rozświetla i wskazuje drogę innym. W tym roku chcielibyśmy, abyście to Wy, mieszkańcy powiatu włoszczowskiego, podjęli decyzję o tym, kto otrzyma ten wyjątkowy tytuł. Dlatego, jeśli znacie kogoś, kto zasłużył na miano Latarnika – zgłoście jego historię!

Każdy z nas na pewno pamięta postać Roberta Sawickiego – społecznika, który nie bał się wychodzić z inicjatywą. To jego postawa skłoniła nas do stworzenia tej nagrody. Dzięki Niemu zauważyliśmy, że ludzie z otwartym sercem są wszędzie, ale często o ich działaniach wiedzą nieliczni. Sprawmy, by o ich wielkich czynach – dowiedzieli się wszyscy. Latarnik to właśnie ktoś, kto jest zdolny do poświęceń, pokonuje nie tylko swoje ograniczenia oraz słabości, ale – pomaga przezwyciężać je innym. Drobne gesty czy wielkie inicjatywy – wszystkie wykonywane z potrzeby serca, zmieniają świat na lepsze. Tytuł Latarnika to ukłon w stronę wyjątkowych osób. Dlatego chcemy poznać bliżej ich i ich świadomą, dobrowolną pracę, wykraczającą poza ogólnie przyjęte ramy. Pragniemy również mieszkańcom powiatu przybliżyć te wyjątkowe historie, które z pewnością mogłyby stać się inspiracją do napisania niejednej książki.

Jeśli znasz kogoś, kto swoją postawą może stać się wzorem dla innych, zgłoś Go do udziału w naszym plebiscycie! Formularze znajdują się poniżej, a także na naszej stronie internetowej. Na zgłoszenia czekamy od 10 października do 10 listopada. Można przysłać je do nas mailowo, pocztą albo przynieść do siedziby fundacji. Na portierniach firmy czeka skrzynka, do której można wrzucać zgłoszenia. Wszystkie zgłoszenia zostaną następnie rozpatrzone przez sześcioosobowe jury. To ono wybierze trzech finalistów plebiscytu. Jednak o tym, kto zostanie Latarnikiem zdecyduje głosowanie na naszej stronie internetowej. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Koncertu Charytatywnego, który odbędzie się 9 grudnia w Domu Kultury we Włoszczowie.

Na zwycięzcę plebiscytu czeka nagroda w wysokości 5 000 zł, którą Latarnik będzie mógł przeznaczyć na realizację celu charytatywnego. Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Do pobrania!

Formularz zgłoszeniowy .PDF

Regulamin konkursu LATARNIK .PDF

Pobierz formularz, wypełnij i odeślij na nasz adres meilowy

 

stopka latarnik 2016