W rytmie serca zapraszamy 10 września na włoszczowski rynek

Wrzesień to miesiąc, w którym już od kilku lat obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Serca. W zeszłym roku po raz pierwszy został zorganizowany na włoszczowskim rynku przez nas. Kolejna edycja imprezy czeka nas już w niedzielę, 10 września, gdzie będziemy się bawić pod hasłem „W rytmie serca”. To wyjątkowe świętowanie ma przypomnieć wszystkim, jak ważna jest profilaktyka dotycząca chorób serca i układu krążenia.

10 września w godzinach 11.00-17.00 mieszkańcy Włoszczowy i okolic będą mogli – podobnie jak w ubiegłym roku – bezpłatnie wykonać EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi, poznać swoje BMI czy ciśnienie. Namioty, w których będzie przyjmował wykwalifikowany personel – dietetycy, pielęgniarki i lekarz rozstawione zostaną na włoszczowskim rynku. Jednak to nie wszystko. – Postanowiliśmy rozszerzyć ubiegłoroczną ofertę badań i atrakcji. 10 września od 11.00 do 17.00 na włoszczowskim rynku będzie można również wykonać badanie spirometryczne płuc. Poza sercem skupimy się także na kondycji płuc mieszkańców Włoszczowy. Zdecydowaliśmy się na dodatkowe badania, bo wiemy, że profilaktyki nigdy nie za wiele – zaznacza prezes naszej fundacji. Poza badaniami, będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich i porad dietetyków. Dodatkową atrakcją będą również prelekcje dotyczące zdrowia serca prezentowane na scenie. W tym roku, oprócz badań, na uczestników czekać będzie scena, na której zaprezentują się specjaliści z różnych dziedzin, bo do współpracy zaprosiliśmy lekarzy oraz dietetyków. Mamy nadzieję, że przekonają włoszczowian do dbania o serce i aktywnego wypoczynku.

W trakcie imprezy odbędzie się pokaz aerobiku oraz latino przygotowany przez instruktorki z OSiR we Włoszczowie. Wydzielimy również specjalną strefę dla dzieci, w której czekać będą animatorzy, konkursy i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Podczas obchodów Światowego Dnia Serca odbędą się także pokazy pierwszej pomocy – dzięki uprzejmości firmy Lafarge. W trakcie dnia będzie można skorzystać z porad fizjoterapeuty i doradców RCU Włoszczowa. Do akcji włączyła się również restauracja Villa Aromat, która od godziny 14.00 oferować będzie darmową degustację dietetycznych potraw. Mamy nadzieję, że miło spędzą Państwo z nami czas W RYTMIE SERCA.