Latarnik 2017 wybierz go razem z nami!

latarnik 2017

 

Latarnik 2017 – wybierz go razem z nami!

 

Już od kilku lat odznaczamy wyjątkowe osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Tytuł Latarnika otrzymują ci, którzy wskazują drogę innym i swoim przykładem pokazują, że warto pomagać. Do tej pory tą statuetką włoszczowska organizacja nagrodziła: Roberta Sawickiego (2013), Bartosza Świerczynę i Karola Turczyna (2014), Artura Stromczyńskiego (2015) oraz Michała Szafrańskiego (2016). Ten tytuł zawsze trafia do osób, które w sposób szczególny angażują się w działania na rzecz innych, bezinteresownie pomagają i potrafią dostrzec drugiego człowieka. Wybór Latarnika wpisał się w coroczną tradycję naszej fundacji, a dzięki temu możemy pokazać, że doceniamy ludzi o otwartych sercach. W tym roku Latarnik zostanie wybrany już po raz piąty. W tym roku chcielibyśmy – podobnie jak w ubiegłym – abyście to Wy, mieszkańcy powiatu włoszczowskiego, podjęli decyzję o tym, kto otrzyma ten wyjątkowy tytuł. Dlatego, jeśli znacie kogoś, kto zasłużył na miano Latarnika – zgłoście jego historię!

Latarnik to ktoś, kto jest zdolny do poświęceń, pokonuje nie tylko swoje ograniczenia oraz słabości, ale – pomaga przezwyciężać je innym. Drobne gesty czy wielkie inicjatywy – wszystkie wykonywane z potrzeby serca, zmieniają świat na lepsze. To ukłon w stronę osób, które są zdolne do poświęceń, dlatego zdecydowaliśmy się na nagrodę pieniężną. To szansa dla Latarnika, by zrealizować swój autorski projekt charytatywny. Ubiegłoroczny zwycięzca i cel, na jaki przekazał środki pokazuje, że to ma sens. Michał Szafrański, Latarnik 2016, dzięki środkom otrzymanym w plebiscycie od Fundacji „Jesteśmy Blisko” wsparł pomysł wybudowania świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. Nagroda stanowiła niezbędny wkład do sfinalizowania dokumentacji projektowej pomysły budowy tego obiektu. Dlatego jesteśmy naprawdę ciekawi, kto w tym roku otrzyma to wyróżnienie i jak dzięki tym środkom zmieni otaczającą nas rzeczywistość.

Jeśli znasz kogoś, kto swoją postawą może stać się wzorem dla innych, zgłoś Go do udziału w naszym plebiscycie! Formularz znajduje się poniżej, można go pobrać również w biurze naszej fundacji. Na zgłoszenia czekamy od 16 do 31 października. Można przysłać je do nas mailowo, pocztą albo przynieść do siedziby fundacji. Na portierniach firmy czeka skrzynka, do której można wrzucać zgłoszenia. Wszystkie zgłoszenia zostaną następnie rozpatrzone przez jury. To ono wybierze trzech finalistów plebiscytu. Jednak o tym, kto zostanie Latarnikiem zdecyduje głosowanie na naszej stronie internetowej. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Kolacji Charytatywnej organizowanej przez restaurację Villa Aromat.

Na zwycięzcę plebiscytu czeka nagroda w wysokości 5 000 zł, którą Latarnik będzie mógł przeznaczyć na realizację celu charytatywnego. Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Do pobrania!

Formularz zgłoszeniowy .PDF

Regulamin konkursu LATARNIK .PDF

 

stopka latarnik 2017