Kto zostanie Latarnikiem? Znamy już finalistów!

Jury wyłoniło trzech finalistów spośród 10 nadesłanych zgłoszeń. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy na różnorodność. Od poniedziałku, 6 listopada – będziecie mogli głosować na swojego kandydata na naszej stronie internetowej. Tych trzech finalistów to trzy różne historie pomagania, aktywności. Zwycięzcę poznamy 25 listopada podczas uroczystej kolacji w Villi Aromat.

Poznajcie ich!

Damian Górski

Młody i ambitny aktywista włoszczowski. Kreatywny i zawsze gotowy do działania. Lubi wyznaczać sobie wysokie cele i do nich dążyć. Organizator oraz współorganizator wielu wydarzeń na terenie naszego powiatu. Działa w wielu organizacjach, m.in. w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, w Młodych Wolą Inaczej. Jest ambasadorem Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz byłym przewodniczący SU w ZSP nr 2. Swoimi działaniami wielokrotnie udowodnił, że wykonuje swoją pracę sumiennie i z pasją. Aktualnie przygotowuje się do egzaminu maturalnego. W wolnych chwilach spędza czas z przyjaciółmi i planuje kolejne wydarzenia.

Joanna Śpiechowicz

Rodowita włoszczowianka, lekarz z zawodu i powołania, specjalista w dziedzinie anestezjologii i medycyny paliatywnej. Inicjatorka powstania Hospicjum Domowego we Włoszczowie, a w 2005 roku – Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej. Dzięki wpływom z darowizn i 1% podatku udało się pozyskać specjalistyczny sprzęt. Jako pierwsza w województwie zainicjowała domowe leczenie niewydolności oddechowej za pomocą respiratora – dzięki czemu pacjenci nie muszą być hospitalizowani. Kieruje interaktywnym zespołem – lekarzy, pielęgniarek, rehabilitanta i psychologa – osób, które nie potrafią przejść obojętnie wobec cierpienia i potrzeb drugiego człowieka. Od października tego roku – zaangażowała się w powstanie Oddziału Hospicjum Stacjonarnego. Pani Joanna chce, by pacjenci na oddziale otrzymali nie tylko specjalistyczną opiekę, ale mogli poczuć się jak w domu. To kobieta spokojna, wrażliwa na krzywdę człowieka. Stale się dokształca, zdobywa nową wiedzę i stosuje nowoczesne metody leczenia, również niekonwencjonalne. „Światełko w tunelu” – jak twierdzą pacjenci i ich rodziny, którym pomaga stworzyć optymalne warunki życia w tym trudnym dla nich czasie.

Agnieszka Michałek

Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy we Włoszczowie. Lubi sport, a wolnych chwilach słucha muzyki. Od dwóch lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, szczególnie angażuje się w działania miejscowości, w której mieszka – Przygradowa. Tam reaktywowała Koło Gospodyń Wiejskich, działa także w Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Agnieszka stara się na swe działania pozyskiwać środki, pomagające realizować twórcze inicjatywy. Zdobywa także przychylność sponsorów na realizację celów, a także wspiera inne inicjatywy społeczne. Teraz jej celem jest wyremontowanie strażnicy w Przygradowie, która ma stać się wspaniałym miejscem spotkań.