Wyjątkowe spotkanie wigilijne i premiera naszego kalendarza

W piątek, 8 grudnia na Sali Bankietowej Villi Aromat odbyło się Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez naszą fundację dla podopiecznych i ich rodzin. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 100 osób. Ta liczba świadczy o bliskiej relacji i więzi, którą udało nam się zbudować przez ostatnich kilka lat działalności. W powietrzu unosiły się świąteczna atmosfera, nadzieja i optymizm…

To wyjątkowe wydarzenie zorganizowaliśmy po raz pierwszy dla swoich podopiecznych. Każdy z nich ma za sobą trudne doświadczenia, zmaga się z chorobą, niepełnosprawnością swoją lub najbliższych, mierzy się z lękiem o przyszłość. Nasi goście, mimo swoich ograniczeń, dopisali – przyjechali z różnych zakątków naszego regionu, pokonując po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów.

Spotkanie to było nie tylko doskonałą okazją do rozmów i bliższego poznania. Podopieczni wymieniali się doświadczeniami, choćby związanymi z leczeniem, rehabilitacją, przekazywali sobie numery telefonów. Włoszczowska organizacja przygotowała dla swoich podopiecznych mnóstwo atrakcji. Na scenie pojawił się iluzjonista, występowali wokaliści, a sala podzielona była na różne strefy – w jednej z nich można było ozdabiać bombki, w kolejnej przygotowane były atrakcje dla najmłodszych. Chcieliśmy, żeby ten wieczór był naprawdę wyjątkowy. To pierwsze spotkanie w takim gronie, ale teraz już wiemy, że nie ostatnie. Pragniemy, by więzi między naszymi podopiecznymi się nieco zacieśniły, tak by ludzie byli dla siebie nawzajem wsparciem. Myślę, że takie spotkania pozwalają dostrzec naszym podopiecznym, że nie są sami ze swoimi problemami.

Podczas spotkania odbyła się również premiera niezwykłego kalendarza zrealizowanego przez fundację. To projekt, do którego włączyli się wolontariusze-fotografowie, a w roli modeli wystąpili nasi podopieczni. Podczas spotkania obecni były osoby zaangażowane w projekt.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i gesty, za uśmiech i wyrazy wdzięczności, które otrzymaliśmy. To największa nagroda. Wieczór był naprawdę wzruszający.