365 pracowitych dni podsumowanie

Staraliśmy się być blisko!

Staramy się być tam, gdzie nas potrzebują. Życie bywa przewrotne i czasem pojawiają się sytuacje, z którymi trudno poradzić sobie samemu. Dlatego jesteśmy my. Do grona naszych podopiecznych w ubiegłym roku dołączyły 53 osoby. Naszym marzeniem jest tworzenie przestrzeni, w której każdy może otrzymać odpowiednią pomoc – z nią docieramy do chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących. Przeznaczamy ogromne środki na finansowanie leczenia, terapii, rehabilitacji czy sprzętu niezbędnego sprzętu medycznego. W ubiegłym roku na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych przeznaczyliśmy ponad 550 000 złotych. To rekordowa suma, ale wiemy, że realnie pomogła naszym podopiecznym. Widzimy ich postępy, a to cieszy najbardziej. Każdy, nawet najmniejszy ich krok ku sprawności, zdrowiu – sprawia nam radość. To pokazuje, że pomaganie ma sens.

Dbamy o zdrowie

Tradycją stały się także badania profilaktyczne, które co roku organizujemy. W 2017 przeprowadziliśmy sześć akcji dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Zdrowie jest dla nas naprawdę ważne, chcemy uwrażliwić społeczeństwo i sprawić, że profilaktyka stanie się dla nich naprawdę ważna. Po raz pierwszy przygotowaliśmy w tym roku badania dla dzieci. Wykonaliśmy 492 USG w ramach akcji „Kocham, więc badam”. Potem – na przełomie maja i czerwca przeprowadziliśmy badania pod hasłem „Co Ci leży na wątrobie?”, w których wzięło udział 963 osoby. Przeprowadziliśmy także akcję badań „badaMY się” oraz współorganizowaliśmy badania mammograficzne i cytologiczne dla kobiet. We wrześniu świętowaliśmy wspólnie obchody Światowego Dnia Serca, w trakcie których bezpłatnie wykonywaliśmy badania EKG, cukru oraz ciśnienia krwi. We wrześniu przebadaliśmy również pacjentów w dermobusie i sprawdziliśmy znamiona skórne.

Wspieramy lokalne inicjatywy

Zawsze chętnie wspieramy i angażujemy się w lokalne inicjatywy. Wspieramy także szkoły i ich działania. W tym roku przeprowadziliśmy na terenie Gminy Włoszczowa akcję „Przedszkolaki”. Odwiedziliśmy je i przekazaliśmy paczki, w których znalazły się niezbędne dla nich artykuły – bloki, papiery kolorowe, kredki, farby itp. Pomagamy też młodym talentom. W tym roku wsparliśmy wydanie debiutanckiej płyty Pawła Rydza. Staramy się pomagać młodym osobom, bo wierzymy w ich potencjał. Po raz pierwszy w tym roku przeprowadziliśmy konkurs grantowy „Weź kasę i zrób”, a zaangażowało się w niego ponad 100 wolontariuszy. Cieszymy się, że aż tyle osób udało nam się zmobilizować do włączenia się w ten program. Dzięki niemu udało się np. wyremontować klasę w szkole czy zorganizować sprzątanie okolicy połączone z piknikiem. To jedynie wycinek naszej działalności, ale mamy nadzieję, że rok 2018 – podobnie jak poprzedni – będzie obfitował w ciekawe inicjatywy. Tego sobie życzymy! :)