Rusza konkurs grantowy „Weź kasę i zrób!”

Już 7 maja rusza konkurs grantowy Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Dzięki niemu można zdobyć pieniądze na realizację projektów społecznych. Program wolontariacki jest skierowany do wszystkich pracowników z Grupy Koronea, lokalnej społeczności oraz organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych itp. 30 tysięcy złotych na realizację programu przekazała firma ZPUE S.A. z okazji swojego trzydziestolecia.

Weź kasę i zrób!

Lubisz pomagać? Chcesz zrobić coś dla siebie, swoich sąsiadów, dzieci, młodzieży? Masz chęci i pomysły, ale brakuje Ci środków finansowych na realizacje celu? Dzięki naszemu programowi „Weź kasę i zrób!” możesz to zrobić. W poprzednim roku, dzięki temu programowi, zrealizowaliśmy aż 9 projektów dla lokalnej społeczności. Wolontariusze wyremontowali, np. szkolną salę w Łachowie czy zorganizowali piknik dla mieszkańców. Poprzednia edycja pokazała nam, że ludzie chcą się angażować, wspólnie coś stworzyć. Stąd też po raz drugi organizujemy ten konkurs. W tym roku środki na realizację programu „Weź kasę i zrób” przekaże firma ZPUE S.A. z okazji swojego trzydziestolecia.

Zgłoszenia już od 7 maja

Do realizacji jednego pomysłu muszą się zgłosić minimum dwie osoby. Program „Weź kasę i zrób” jest skierowany do pracowników Grupy Koronea (w której skład wchodzi ZPUE S.A.), nieformalnych grup wolontariuszy z powiatu włoszczowskiego oraz organizacji pozarządowych. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, które w jakikolwiek sposób przyczynią się do zmiany otoczenia wokół nas i wpłyną na życie lokalnej społeczności. Po prostu zostań liderem i zgłoś grupę wolontariuszy (minimum jedną osobę) lub swoją organizację. Razem wypełnijcie formularz, a w nim opiszcie, co chcecie zrobić i dla kogo. Jeśli Wasz pomysł będzie fajny – otrzymacie pieniądze na jego realizację. Maksymalna wysokość grantu to 3000 złotych brutto. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja, a lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 9 czerwca.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: