Rozdaliśmy ponad 1000 sadzonek drzew!

11 maja (piątek), na parkingu przy ZPUE S.A. już po raz drugi zorganizowaliśmy akcję „Zasadź drzewo – podaruj Ziemi oddech”. W ramach niej rozdaliśmy ponad 1000 sadzonek drzew. Każdy, kto otrzymał drzewko – przyniósł plastikowe nakrętki lub drobne elektrośmieci. W naszą akcję w tym roku włączyło się Nadleśnictwo Włoszczowa.

Duże zainteresowanie

To już druga edycja „Zasadź drzewo – podaruj Ziemi oddech” zorganizowana przez nas – poprzednia odbyła się w ubiegłym roku. Akcja cieszyła się
w zeszłym roku sporym zainteresowaniem, dlatego zorganizowaliśmy ją ponownie. Tym razem – nie tylko ludzie, ale i pogoda dopisała. Rok temu nie była dla nas tak łaskawa, bo padał śnieg z deszczem. W ubiegły piątek rozdaliśmy ponad 1000 sadzonek drzew, wśród nich znalazły się iglaki, jak i drzewa liściaste. W tym roku w naszą akcję włączyło się również Nadleśnictwo Włoszczowa.

Tysiące plastikowych nakrętek i góra elektrośmieci

Podczas „Zasadź drzewo – podaruj Ziemi oddech”, zbieraliśmy plastikowe nakrętki i drobne elektrośmieci. Udało się uzbierać naprawdę sporo rzeczy, które trafią do recyklingu. Cieszymy się, że znów wiele osób wzięło udział w naszej akcji, a tym samym – pomogło w zadbaniu o środowisko. Takie inicjatywy pokazują, że świadomość ekologiczna w naszym społeczeństwie jest coraz większa. Zebrane elektrośmieci i nakrętki przekażemy do odpowiedniej firmy zajmującej się recyklingiem. W przyszłym roku również planujemy zorganizować podobną akcję. Mamy nadzieję, że uda nam się uzbierać jeszcze więcej elektrośmieci.