Maturzyści zdobyli Zakopane na rowerach!

Dwa dni w podróży, 245 pokonanych kilometrów na rowerach, litry wylanego potu i wspaniały cel wyprawy. Damian, Daniel, Kamil, Michał, Patryk i Łukasz w piątek, 18 maja wyruszyli w trasę z Włoszczowy do Zakopanego. Wszystko po to, by zdobyć pieniądze na rehabilitację naszego podopiecznego – Marcela Freja.

Maturzyści pomogli kilometrami

Maturzyści z ZSP nr 2 we Włoszczowie zainicjowali projekt, którego celem było pozyskanie środków na rehabilitację pana Marcela Freja. – Wiedzieliśmy, że pan Marcel zbiera środki na rehabilitację, dlatego postanowiliśmy pomóc. Rzuciliśmy sami sobie wyzwanie – podróż na rowerach do Zakopanego i opowiedzieliśmy o nim potencjalnym sponsorom. Udało się ich pozyskać aż 11 – mówi Damian Górski, jeden z pomysłodawców akcji. W akcję zaangażowały się firmy z Włoszczowy i okolic: ZPUE, STRUNOBET-MIGACZ, FORUM Klub Muzyczny Włoszczowa, Hurtownia "Karolina", TLW SUPLE, MyCenter salon Włoszczowa, JB Sport, inSPORTline Ciemiętniki, Elektrim, Defro oraz CGrot. – Cieszymy się, że sponsorzy włączyli się w naszą akcję. Nie sądziliśmy, że nasz pomysł będzie miał aż tak pozytywny oddźwięk – relacjonuje Patryk, tegoroczny maturzysta.

Wymagająca trasa

Wyzwanie, którego podjęli się maturzyści nie było łatwe. Zobowiązali się, że w dwa dni pokonają na rowerach trasę Włoszczowa-Zakopane, czyli prawie 250 km. – Trenowaliśmy przed wyjazdem, staraliśmy się przygotować jak najlepiej – zaznacza Daniel. – Jednak trening to nie to samo co prawdziwy wyjazd. Pogoda na trasie nas nie rozpieszczała. Pierwszego dnia padał deszcz, wiał dość uciążliwy wiatr – dodaje Kamil, uczestnik wyjazdu. W podróży towarzyszyliśmy im cały czas. Podczas trasy zadbaliśmy o postoje i noclegi dla rowerzystów oraz ich bezpieczeństwo. – Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się w Myślenicach, więc pokonaliśmy ponad połowę trasy do Zakopanego – mówi Michał, uczestnik wyjazdu. – Drugiego dnia pogoda była zdecydowanie lepsza, ale podjazdy były już dużo trudniejsze i jechaliśmy wolniej – dodaje.

Sukces na dwóch kółkach

Maturzyści z Włoszczowy do Zakopanego wyruszyli 18 maja, następnego dnia dotarli do stolicy Tatr. Celem ich podróży było nie tylko pokonanie ponad 200 km na rowerze, ale również zdobycie pieniędzy na rehabilitację naszego podopiecznego, Marcela Freja. – Od sponsorów udało nam się uzyskać prawie 8000 złotych, a to nas naprawdę cieszy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i zachęcamy jeszcze do jej wsparcia. Cały czas można przekazać środki na konto Fundacji „Jesteśmy Blisko”
z dopiskiem „Maturzyści pomagają kilometrami” – relacjonuje Damian. – Satysfakcja jest ogromna, bo udało nam się zrobić coś dla kogoś, komuś pomóc – dodaje Kamil. Między innym dzięki tym środkom – pan Marcel Frej już niebawem wyjedzie na turnus rehabilitacyjny. – Bardzo dziękuję chłopakom za tę wspaniałą inicjatywę, jak i sponsorom, którzy włączyli się w akcję. Jestem bardzo wzruszony i dumny z chłopaków! Dziękuję! – zaznacza pan Marcel.