Wzięli kasę i robią!

Już po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs grantowy „Weź kasę i zrób”. W ramach niego zostanie zrealizowanych ponad 20 pomysłów, z których skorzystają mieszkańcy naszego powiatu. Część grantobiorców już ukończyła prace nad projektami. Pozostali muszą je zakończyć do końca września.

Tegoroczny budżet konkursu grantowego włoszczowskiej fundacji opiewa na prawie 60 000 zł, z czego 30 000 zł zostało przekazanych przez ZPUE S.A. z okazji jubileuszu istnienia firmy. Maksymalna kwota grantu, jaką mógł otrzymać grantobiorca, to 3 000 zł. Zainteresowanie konkursem było spore, bo do naszej komisji wpłynęło aż 31 projektów.

Większość z nagrodzonych projektów jest użyteczna społecznie – zostaną wyremontowane sale lekcyjne czy miejsca spotkań dla mieszkańców powiatu. Wszyscy, którzy zgłosili swe pomysły – muszą je zrealizować do końca września. Prace związane z realizacją projektów już trwają, niektóre nawet zostały sfinalizowane.

Kilka zespołów już zakończyło prace nad swoimi projektami. Z środków konkursu grantowego wsparliśmy organizację Motoserca we Włoszczowie. Dzięki nim powstał także przepiękny mural w I LO czy została odmieniona sala i przestrzeń wokół OSP Żelisławice. Zakończyły się również prace rewitalizacyjne na placu wiejskim w Brygidowie. Kolejne pomysły czekają na realizację. W ramach konkursu grantowego „Weź kasę i zrób” trwa już, m.in. remont klasy informatycznej w szkole Łachowie czy powstaje specjalne miejsce dla samorządu uczniowskiego w ZSP nr 3 we Włoszczowie. Finał konkursu przewidziany jest na koniec września.