Wybierzemy Latarnika rusza plebiscyt włoszczowskiej fundacjiUWAGA ZMIANA TERMINU OGŁOSZENIA WYNIKÓW I GŁOSOWANIA ONLINE!

Już po raz szósty zostanie wybrany Latarnik w plebiscycie Fundacji Jesteśmy Blisko. Zwycięzca otrzyma 5 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. O tym, kto nim zostanie – zdecydują mieszkańcy naszego powiatu. W ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł i nagrodę otrzymała Joanna Śpiechowicz – kierownik hospicjum stacjonarnego we Włoszczowie. Pieniądzę przeznaczyła na zakup dodatkowych łóżek.
 
Nagradzają wyjątkowych
Wybór Latarnika wpisał się w tradycję Fundacji Jesteśmy Blisko. – Teraz już nie wyobrażamy sobie roku bez przyznania tytułu Latarnika. Ten plebiscyt na stałe wpisał się w nasz fundacyjny kalendarz – zaznacza Iwona Dobosz, prezes fundacji. Do tej pory tą statuetką włoszczowska organizacja nagrodziła: Roberta Sawickiego (2013), Bartosza Świerczynę i Karola Turczyna (2014), Artura Stromczyńskiego (2015), Michała Szafrańskiego (2016) i wspomnianą już Joannę Śpiechowicz. – Ten tytuł zawsze trafia do osób, które w sposób szczególny angażują się w działania na rzecz innych, bezinteresownie pomagają i potrafią dostrzec drugiego człowieka. Po prostu są ludzcy. A o to coraz trudniej w naszym zabieganym świecie – mówi Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady fundacji. Formuła wyboru Latarnika przebiega kiluetapowo – najpierw zbierane są zgłoszenia do plebiscytu, potem jury wyłania trzech finalistów, a na końcu – mieszkańcy głosują na swoich faworytów przez Internet. To właśnie oni zdecydują, do kogo trafi 5000 złotych.
 
Nagroda dla zwycięzcy
Zwycięzca plebiscytu otrzyma wygraną w wysokości 5 tysięcy złotych na realizację wybranego przez siebie celu charytatywnego. – To ukłon w stronę osób, które są zdolne do poświęceń, dlatego zdecydowaliśmy się na nagrodę pieniężną. To szansa dla Latarnika, by zrealizować swój autorski projekt charytatywny. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Joanna Śpiechowicz pokazała, że taka inwestycja w człowieka, Latarnika – daje innym realne wsparcie – mówi Małgorzata Wypychewicz. Fundacja czeka na zgłoszenia – te nadesłane mailowo, telefoniczne, dostarczone pocztą lub bezpośrednio do biura już od najbliższego poniedziałku, 15 października. Kandydatury będą przyjmowane do końca miesiąca. Wnioski można znaleźć na stronie internetowej fundacji lub pobrać w siedzibie organizacji. Potem komisja spośród kandydatur wybierze trzech finalistów – to na nich mieszkańcy będą mogli oddawać głosy przez internet w specjalnie przygotowanym formularzu. Zwycięzca plebiscytu otrzyma 5000 zł na realizację celu charytatywnego.
 
Poznamy go na kolacji charytatywnej
Zwycięzcę plebiscytu poznamy – tak jak w ubiegłym roku – na zorganizowanej przez Villa Aromat kolacji charytatywnej, która odbędzie się 24 listopada. – To na pewno będzie wyjątkowy wieczór, a jego doskonałym zwieńczeniem będzie wyłonienie Latarnika 2018 – podkreśla Iwona Dobosz, prezes fundacji. – Kolacja dedykowana będzie naszemu podopiecznemu Bartoszkowi. W ubiegłym roku podczas tego wydarzenia udało się zebrać ponad 30000 złotych na rehabilitację Bartoszka. To wszystko było możliwe dzięki tym, którzy brali udział w licytacji, ale również tym, którzy przekazali nam fanty na aukcję – dodaje. Fundacja zachęca przedsiębiorców, osoby prywatne do tego, by przekazali przedmioty na licytację. – Liczymy na wsparcie – można przekazać voucher na swoją usługę, biżuterię, obraz, książkę czy płytę z autografem autora i wiele innych. Tak naprawdę wszystko, co ma jakąś wartość – mówi Olga Huć, koordynator fundacji. Darczyńców prosimy o kontakt z biurem fundacji pod numerami telefonów: 41 388 15 84 lub 41 388 14 56.

Do pobrania!

Formularz zgłoszeniowy.pdf

Regulamin konkursu LATARNIK.pdf