Jesteś na emeryturze lub rencie?

Fundacja „Jesteśmy Blisko” zachęca wszystkie osoby, które nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego do wypełniania i złożenia PIT-u OP, z pomocą którego mogą w łatwy sposób mogą wspierać innych. W dniach 16 – 17 kwietnia w Domu Kultury zostanie uruchomiony punkt doradztwa podatkowego, gdzie eksperci z Urzędu Skarbowego we Włoszczowie pomogą emerytom i rencistom wypełnić odpowiedni formularz a osobom, które mają obowiązek składania zeznania podatkowego pomogą zatwierdzić zeznanie podatkowe za 2018 rok.

Co to jest PIT-OP?

PIT-OP to oświadczenie, które wygląda jak krótki formularz. Należy podać w nim swoje dane i numer KRS organizacji pożytku publicznego, której dana osoba chce przekazać 1% swojego podatku. Można także wskazać, komu chce się pomóc, na przykład wpisać imię i nazwisko chorego dziecka. Można też podać konkretny cel, jeśli organizacja, którą chce się wesprzeć, prowadzi wiele różnych programów. PIT-OP składasz w urzędzie skarbowym.

Jak wypełnić PIT-OP?

Wybierając najwygodniejszy dla siebie sposób:

  • • elektronicznie — korzystając z usługi Twój e-PIT. Wystarczy zalogować się na stronie www.podatki.gov.pl , wskazać organizację pożytku publicznego i zaakceptować swój wniosek — nie trzeba posiad mieć podpisu elektronicznego.
  • • papierowo – formularz można poprać i złożyć w Urzędzie Skarbowym.

Formularz PIT-OP (pobierz)

Potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu PIT-OP?

Drogi emerycie i rencisto - specjalnie dla Ciebie został uruchomiony punkt bezpłatnego doradztwa podatkowego, w którym eksperci z Urzędu Skarbowego we Włoszczowie pomogą Ci wypełnić odpowiedni formularz. Więcej informacji na temat akcji pod numerem tel. 41 388 15 84 lub w siedzibie Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Zapraszamy w dniach:

16-17 kwietnia, w godzinach 11:30-15.30
Do Domu Kultury we Włoszczowie

Organizatorzy:
Urząd Skarbowy we Włoszczowie , Fundacja „Jesteśmy Blisko”

Partnerzy:
Dom Kultury we Włoszczowie , Kino Muza