Włoszczowska Fundacja świętowała Dzień Mamy w gronie mam z fundacyjnej rodziny!

Dzień Mamy to idealna okazja do tego, by pokazać mamom, jak ważne są. Dlatego 27 maja, w sali restauracyjnej Villi Aromat, odbyło się niezwykłe spotkanie w gronie mam związanych z Fundacją „Jesteśmy Blisko” pod hasłem „Siła mam”. -Wiemy, że na co dzień mają zbyt mało czasu, by zadbać o siebie, są zajęte, zabiegane. Stąd pomysł, by podarować im chwilę dla siebie. Dla pań przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje. Czekał na nie poczęstunek, kawa, a potem wyjątkowe sesje zdjęciowe, poprzedzone prelekcją i wykonaniem profesjonalnego makijażu.

W projekt „Siła mam” zaangażowali się wolontariusze z powiatu włoszczowskiego i nie tylko. Jedna z fotografek przyjechała na zdjęcia aż z Tychów!

– Nie wahałam się ani chwili, gdy dowiedziałam się od o tym projekcie. Sama jestem mamą a już niebawem podwójna mamą Udział w tym spotkaniu był niezwykle wzruszający. Poznałam historię tych niezwykłych kobiet – to naprawdę silne kobiety. Cieszę się, że mogłam zrobić sesję dla tych Pań. Mówi Katarzyna Gradas, fotografka - wolontariuszka z Tychów.

Sesje zdjęciowe kobiet poprzedzone były wykonaniem zabiegów pielęgnacyjnych i profesjonalnego makijażu. Aż 12 ekspertów z branży beauty odpowiedziało na apel fundacji i pojawiło się w Villi Aromat podczas spotkania.

– My często włączamy się w takie charytatywne akcje, dlatego również i w tej z chęcią wzięłyśmy udział. To było dla nas wyjątkowe doświadczenie, które też nauczyło nas pokory, bo poznałyśmy wzruszające historie mam. Mam, które codziennie zmagają się z niepełnosprawnością czy chorobą swoich dzieci – relacjonuje Elżbieta Borowska, z Atelier Piękna Pracowni Zmian Pozytywnych. – Chciałyśmy sprawić, by te panie choć na moment zapomniały o problemach codzienności. Zrelaksowały się i skorzystały z zabiegów, na które na co dzień brakuje czasu – dodaje Monika Kowalska ze Studia Zdrowia i Urody.

Emocję i pozytywna energia jak biła od mam z fundacyjnej rodziny udzielała się każdemu. Sama Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko” zakasała rękawy i ruszyła do akcji wykonując wieczorowe makijaże dla dwóm mamą. – To było szczególne spotkanie ze wspaniałymi mami przez duże „M”. Ich poświęcenie oraz determinacja w wale o zdrowie i lepszą przyszłość dla swoich dzieci jest godna najwyższego podziwu. Każde takie spotkanie to lekcja odwagi – każda z mam może opowiedzieć niezwykłą historię, która świadczy o ogromnej miłości i życiowej mądrości, która rodzi się z doświadczenia. –Powiedziała Iwona Dobosz, Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko” .

-To spotkanie było jednym z najbardziej wzruszających spotkań jakie organizowaliśmy. Możliwość przeżywania takich chwil była dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Na naszym spotkaniu pojawiły się kobiety, które swoje życie, opiekę nad dziećmi i pracę łączą z nieustanną walką o swoje zdrowie i sprawność. Historia każdej z nich jest inna ale łączy je jedno – bezgraniczna miłość do swoich dzieci.

Były mamy, które całe swoje życie poświęciły opiece nad chorymi dziećmi. Jedna z naszych bohaterek od 25 lat opiekuję bliźniaczkami z porażeniem mózgowym. Minione spotkanie jak sama przyznaje było dla niej pierwszym wyjście od wielu, wielu lat. A wykonane zabiegi i makijaż były dla niej nowością, którą chętnie jeszcze kiedyś chciałby powtórzyć. Inna z kobiet najbardziej docenia możliwość rozmowy i wymiany doświadczeń z innymi mamami. Zrodził się nawet pomysł organizacji cyklicznych spotkań w gronie naszej fundacyjnej rodziny. – relacjonuje Olga Huć, koordynator biura Fundacji „Jesteśmy Blisko”

W nasz projekt zaangażowało się ponad 20 wolontariuszy! Były z nami wizażystki ze studia Atelier Piękna - Elżbieta Borowska i Milena Borowska– Bąba, wizażystki z Mary Kay , Izabela Juda - Proch, Nina Bartosz, Beata Wójcik – Jaworska, Anna Adamczyk Atelier Piękna, oraz niezależne Make-up Artist Agnieszka Niżnik, Justyna Skoczek i Kamila Wróbel. Zabiegi pielęgnacyjne dla mam wykonała Monika Kowalska ze Studia Zdrowia i Urody oraz eksperci z Cudnej Cery. Natomiast autorami sesji zdjęciowych zorganizowanych dla mam są: Weronika Szlacheta, Katarzyna Gradas, Daria Tabisz, Michał Lichosik, Kacper Piszczek, Michał Pisaecki. Wieczór swoim głosem umilał Paweł Rydz, a niezbędną obsługę techniczną i biesiadę zagwarantował Piotr „Savik” Sawicki z zespołu Albatros. Nie zabrakło również przepysznych przekąsek przygotowanych przez klasę gastronomiczną ze szkoły ZDZ. Dziękujemy bardzo, bo właśnie dzięki Wam ten dzień dla naszych mam był wyjątkowy! – dodaje Iwona Dobosz, Prezes włoszczowskiej fundacji.