We wrześniu Fundacja „Jesteśmy Blisko” zadba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo!

Włoszczowska fundacja jak co roku z okazji Światowego Dnia Serca organizuje piknik zdrowotny dla mieszkańców Włoszczowy i okolic. Podczas pikniku – 8 września (Niedziela) odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne chorób serca. Dodatkowo, uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy oraz zobaczyć jak przebiega akcja ratunkowa podczas wypadku drogowego przeprowadzona przez włoszczowskich policjantów i strażaków.

„W rytmie serca”

Serce zasila nasze całe ciało. To ono pozwala nam kochać, śmiać się i żyć pełnią życia. Dlatego tak ważne jest, by dobrze funkcjonowało. 8 września, w Powiatowym Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym, Fundacja „Jesteśmy Blisko” podczas pikniku dla zdrowia i bezpieczeństwa organizowanego pod hasłem „W rytmie serca” pomoże nam zadbać o nasze zdrowie. Na miejscu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji z lekarzami, oraz wysłuchać prelekcji specjalistów. Ponadto, na uczestników imprezy czekać będzie wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. To wyjątkowe świętowanie ma przypomnieć wszystkim, jak ważna jest profilaktyka dotycząca chorób serca i układu krążenia.

Bezpłatne badania

Choroby układu krążenia to pierwsza przyczyna zgonów na świecie. Szacuje się, że co roku z tej przyczyny umiera ponad 17 mln ludzi, a w 2030 szacuje się, że wtedy wzrośnie do 23 milionów zgonów rocznie. – Z uwagi na te dane pragniemy zaszczepić w mieszkańcach chęć dbania o zdrowie. Podczas pikniku wykonamy szereg badań – EKG, spirometrię, pomiar stężenia mocznika i cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz BMI. Dodatkowo wykonamy badanie gęstości kości i zbadamy znamiona. Badania są bezpłatne i będą wykonywane w godzinach 13-18. Fundacja nie prowadzi zapisów.
Wachlarz badań jest tak szeroki, dlatego mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie z nich skorzystają – mówi Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady fundacji. Oprócz badań – uczestnicy mogą liczyć na konsultacje ze specjalistami oraz prelekcje prozdrowotne i występy artystów na scenie.

Strefa dla dzieci i pokazy pierwszej pomocy

W tym roku, oprócz badań, na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji. – Niedziela to czas, który najchętniej spędzamy z rodziną, dlatego dla najmłodszych również przygotowaliśmy atrakcje. Nasi wolontariusze zadbają o to, by nie było nudno, a rodzice mieli czas, by spokojnie nadrobić zdrowotne zaległości i wykonać darmowe badania przez nas oferowane – mówi Iwona Dobosz, prezes fundacji. Organizatorzy wydzielą specjalną strefę dla dzieci, w której czekać będą animatorzy, konkursy z nagrodami i dmuchańce. Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Serca odbędą się także warsztaty pierwszej pomocy oraz pokazowa akcja ratunkowa poszkodowanego z wypadku komunikacyjnego. –Trzeba przyznać – wciąż brakuje nam wiedzy na ten temat. Chcemy tym zwrócić uwagę na ten problem. – relacjonuje prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Smacznie i z energią

Dla zdrowia serca jest ważne także to, co jemy i jak spędzamy wolny czas. W trakcie imprezy będzie można skosztować potraw z Villi Aromat, która od godziny 14.00 oferować będzie darmową degustację swojego fit menu. – Przygotujemy dla uczestników akcji na pewno coś pysznego i zdrowego. Pojawimy się również na scenie – wszyscy będą mogli zobaczyć, jak szybko można przygotować smaczne i zdrowe przekąski – mówi Małgorzata Grzybek, menadżer Villi Aromat. Będzie nie tylko smacznie, ale i z energią.
W ramach wydarzenia odbędzie się mini maraton fitness.
Akcja profilaktyczna fundacji będzie trwać od 13.00 do 18.00. – Zachęcam wszystkich państwa do udziału w imprezie. Program naszej akcji – mam nadzieję – jest na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie coś dla siebie – zaznacza Małgorzata Wypychewicz, Fundacja „Jesteśmy Blisko”.