Fala pomocy płynie do podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko” z Włoszczowy!

W akcję zaangażowali się znani sportowcy, wokaliści, podróżnicy i mieszkańcy całego województwa świętokrzyskiego.

Już 30 listopada rozpocznie się wielka aukcja charytatywna, którą zainauguruje Wyjątkowa Kolacja w klimacie Morskich Opowieści organizowana przez Villę Aromat. Jest to niezwykłe wydarzenie kulinarno – rozrywkowe, któremu towarzyszy szczytny cel!

Kolacja organizowana jest już po raz czwarty i jest kolejnym wydarzeniem z serii Kulinarnych Podróży Szlachetnych Serc organizowanych przez Villę Aromat z Włoszczowy. Wyjątkową, morską ucztę przygotują mistrzowie kuchni Villi pod wodzą Bartłomieja Witka. Wieczór uświetnią występy zespołów szantowych m.in. Ryczących czterdziestek i Ryszarda Muzaja. Imprezę poprowadzi Robert Błaszczyk dziennikarz radiowy i telewizyjny. Twórca pierwszych komercyjnych dolnośląskich rozgłośni radiowych, kierownik produkcji telewizyjnej i filmowej, autor i prowadzący licznych audycji i programów. Wśród gości kolacyjnych pojawią się m.in. Iwona Węgrowska – znana polska wokalistka, Jacek Musiał, znany rekordzista Polski w nurkowaniu głębinowym, Tomasz Kaleta, Prezes Zarządu Malinowych Hoteli, Paweł Krzywański - Prezes Fundacji Europejskie Centrum Budo – Dojo, Stara Wieś a także wielu prezesów i menadżerów znanych firm z całej Polski.

Każdego roku podczas kolacji prowadzona jest licytacja charytatywna. W ubiegłym, w trakcie jednego wieczoru udało nam się zgromadzić ponad 54 tysiące. Pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację 6 letniego Bartosza z porażeniem czterokończynowym. – mówi Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca Rady Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Bartosz urodził się w 30 tygodniu ciąży z niewydolnością oddechową, zakażeniem bakterią coli, martwiczym zapaleniem jelit, perforacją przewodu pokarmowego i sepsą. Udało się uratować jego życie, ale w wyniku przebytych chorób jest dzieckiem niepełnosprawnym. Ma porażenie dziecięce czterokończynowe, zespół krótkiego jelita oraz opóźnienie psychoruchowe. Rodzice Bartka nie byli w stanie się nim zająć, nie potrafili, nie chcieli. Bartoszek trafił więc do rodzinnego pogotowia ratunkowego we Włoszczowie, gdzie obdarzony miłością przez ciocię Elę przebywa do dziś. W związku z licznymi chorobami i dolegliwościami wymaga specjalistycznego leczenia i ciągłej rehabilitacji. - Dzięki wsparciu finansowemu jakie udało się zgromadzić podczas kolacji Bartoszek zrobił fenomenalne postępy! Dziś dzięki intensywnej rehabilitacji i terapii jest w stanie samodzielnie wstać z wózka inwalidzkiego czy wypowiedzieć się pełnym zdaniem. – dodaje Pani Małgorzata.

Podczas tegorocznej licytacji będzie można nabyć m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego ze specjalną dedykacją, płytę Karoliny Leszko z dedykacją, koszulkę szczypiornistów z VIVE Kielce czy płytę Iwony Węgrowskiej, która osobiście przekaże płytę na aukcje. Do nabycia ponadto, książki m.in. Olgi Tokarczuk, Aleksandra Doby, dzieła lokalnych artystów i wiele voucherów na usługi pobytowe w hotelach w tym Malinowy Zdrój i wiele, wiele innych.

- Dotychczas darczyńcy przekazali blisko 100 fantów na licytację charytatywną. Cześć z nich zostanie zlicytowana podczas nadchodzącej kolacji charytatywnej, natomiast pozostałe przedmioty i usługi dostępne będą na aukcji internetowej na portalu Facebook w grupie „Pomaganie jest na fali! Licytuj, pomagaj, wspieraj podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Ponadto, właściciel firmy DOMEKO z Włoszczowy zadeklarował przekazanie niezbędnych materiałów budowlanych i wykonanie remontu łazienki wraz z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych w mieszkaniu Mai. A to nie wszystko, wśród gości kolacyjnych, którzy deklarują wsparcie znajdzie się Stomatolog Anna Sosnowska, która ufundowała leczenie stomatologiczne dla dwójki naszych podopiecznych oraz Aneta Lis, która zasponsoruje dwa turnusy hipoterapeutyczne również dedykowane naszym podopiecznym. – mówi Stanisław Toborek, Wiceprezes Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Mai Młynarskiej, i innych podopiecznych Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Maja ma 14 lat. Urodziła się zdrowa, ale na skutek przebytego zapalenia opon mózgowych nastąpiły nieodwracalne, bardzo poważne zmiany w jej mózgu.

 

List od mamy Mai...

Córeczka od czasu gdy przeszła opryszczkowe zapalenie opon mózgowych nie chodzi, nie mówi, nie widzi, a kontakt z nią jest bardzo ograniczony. Maja poznaje świat jedynie przez dotyk.

Wychowuję córkę samotnie. Jest mi bardzo trudno. Maja wymaga całodobowej opieki i nie mogę jej zostawić nawet na chwilę samej. Stan Mai jest nieodwracalny. Lekarze nie dają nadziei na żadną poprawę jej stanu zdrowia, ale rehabilitacja jest konieczna, żeby ten stan się nie pogarszał. Przykurcze mięśni powodują, że jej stawy jeszcze bardziej sztywnieją i bez ćwiczeń, po jakimś czasie nawet najprostsze czynności, jak np. ubieranie, mogą być bardzo utrudnione.

Rehabilitacja to ogromny koszt. Żeby opiekować się córką, zrezygnowałam z pracy. Wszystkie pieniądze idą na leki i opłaty. Niestety na ćwiczenia córki już nie wystarcza. Nie mogę sobie pozwolić na prywatne wizyty domowe – a w przypadku Mai, takie właśnie sprawdzają się najlepiej.

Indywidualna rehabilitacja, bez konieczności dojazdów i narażania córki na dodatkowe trudności jest idealnym rozwiązaniem. Proszę, pomóż nam! Bez wsparcia nie poradzimy sobie i stan Mai będzie się pogarszał.

Bożena, mam Mai

 

Jeśli chcesz wesprzeć Maję możesz to zrobić na kilka sposobów:

Wpłata na SIEPOMAGA:
https://www.siepomaga.pl/maja-mlynarska

DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych)
o Kliknij w przycisk "Przekaż darowiznę". Kilka prostych kroków i kończysz transakcję. UŚMIECHASZ SIĘ – właśnie zostałeś darczyńcą – pomogłeś w finansowaniu rehabilitacji Mai.

TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIĘŻNY
o Wpłacasz dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji i czujesz to samo. Wykorzystaj następujące dane:
Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem – Maja Młynarska

PRZEKAŻ 1% SWOJEGO PODATKU
o Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wprowadź numer KRS: 0000350393 W pozycji informacje uzupełniające wpisz: Maja Młynarska