200 000 złotych na walkę z wirusem od ZPUE, Fundacji Jesteśmy Blisko i wielu ludzi dobrych serc

200 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem ma przeznaczyć włoszczowska spółka ZPUE S.A. wraz z Fundacją „Jesteśmy Blisko”, która działa przy firmie. Tym samym największy producent urządzeń dla elektroenergetyki w Polsce włącza się w walkę ze światową pandemią. Środki mają trafić na wsparcie środowiska medycznego. Dotąd firma z Włoszczowy pomogła m.in. lokalnej straży pożarnej przekazując jej środki ochronne.

Wsparcie dla szpitali w regionie

200 000 złotych na walkę z koronawirusem – taką pomoc zapowiedział zarząd ZPUE S.A. wraz z prowadzoną przez właścicieli spółki Fundacją „Jesteśmy Blisko”. Środki pieniężne trafią do szpitali w regionie w postaci niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla personelu, kombinezonów ochronnych czy koncentratorów tlenu. Zakupiony zostanie też niezbędny sprzęt medyczny. – Teraz powinniśmy być ze sobą bardziej solidarni niż kiedykolwiek. Nie możemy być obojętni na to, co się wokół dzieje. Dlatego zdecydowaliśmy się zareagować i pomóc szpitalom w regionie. Mamy nadzieję, że ten nasz mały wkład pomoże w skutecznej walce z wirusem. Mamy nadzieję, że inni lokalni przedsiębiorcy pójdą naszym śladem – powiedział Bogusław Wypychewicz, założyciel Fundacji „Jesteśmy Blisko” , prezes ZPUE S.A., – Zawsze powtarzam, że razem możemy więcej. I mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Wspólnymi siłami pokonamy chorobę, która destrukcyjnie wpływa na całe społeczeństwo, niszczy nie tylko zdrowie, ale i więzi społeczne – dodaje Małgorzata Wypychewicz, przewodnicząca rady Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

Wszystkie ręce na pokład

Firma i fundacja z Włoszczowy wesprą szpitale nie tylko kupując niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. W ZPUE S.A. już wycinane laserowo są przyłbice dla lekarzy według projektu gdyńskich konstruktorów. – Wszystkie ręce na pokład – tutaj nie ma wyjątku. Mamy możliwość produkowania na naszym firmowym sprzęcie przyłbic, więc to robimy. Wiemy, że to obecnie towar deficytowy, choć niezbędny, dlatego w ten sposób pomagamy personelowi – relacjonuje Bogusław Wypychewicz. Z inicjatywy włoszczowskiej organizacji powstają także maseczki bawełniane szyte przez wolontariuszy. – Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję #SzyjeMY i szycia wspólnie z nami maseczek. Każdego, kto umie szyć i ma sprzęt w domu – przekażemy materiał do stworzenia masek – mówi Iwona Dobosz, prezes Fundacji Jesteśmy Blisko.
Władze ZPUE S.A. i fundacji są pewni, że niebawem ludzkości uda się pokonać wirusa rozprzestrzeniającego się na świecie. – Mamy nadzieję, że strach związany z epidemią niedługo minie i znów będziemy mogli cieszyć się codziennością. Pójść na spacer, do kina czy...szkoły. Ale dziś wiemy jedno – musimy działać. Fundacja również będzie reagować adekwatnie do sytuacji, jaka będzie w regionie – dodaje Małgorzata Wypychewicz.

Fundacja organizuje zbiórkę

Fundacja na walkę z wirusem zrealizowała dotychczas środki pochodzące z wpłat z 1% podatku i darowizny przekazanej przez firmę ZPUE. Jednak wsparcie, które zadeklarowała włoszczowska firma i fundacja to nie jedyne działania, jakie podejmują na rzecz walki z koronawirusem. W tej nadzwyczajnej sytuacji konieczne jest współdziałanie, a przede wszystkim pieniądze na zakup niezbędnego sprzęt i systematyczne doposażanie placówek w środki ochrony osobistej do walki z podstępnym, niewidzialnym przeciwnikiem. Dlatego Fundacja „Jesteśmy Blisko” uruchomiła zbiórkę publiczną na walkę z wirusem. Już teraz pojawiły się pierwsze wpłaty od kontrahentów i dostawców spółki ZPUE S.A. -Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań! Pandemia zmieniła naszą codzienność, ale musimy sobie z tym wspólnie poradzić. Jesteśmy postawieni w sytuacji, której chyba nikt się nie spodziewał. Musimy teraz jeszcze bardziej zadbać o zdrowie - nie tylko swoje, ale i innych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe zbiórki pieniędzy na dalszą walkę z koronawirusem - apeluje Stanislaw Toborek, wiceprezes Fundacji "Jesteśmy Blisko". – Jednocześnie dziękujemy naszym przyjaciołom z firm współpracujących z ZPUE, że już włączyli się w naszą akcję – dodaje. Kwoty wpłacone na konto fundacji w ramach #RazemDlaSzpitali zostaną niezwłocznie przeznaczone na zakup sprzętu, środków ochrony indywidualnej i inne pilne potrzeby związane z walką z epidemią koronawirusa. Kwoty wpłacone na konto fundacji w ramach akcji zostaną niezwłocznie przeznaczone na zakup sprzętu, środków ochrony indywidualnej i inne pilne potrzeby związane z walką z epidemią koronawirusa.

Wpłat można dokonywać:
Fundacja „Jesteśmy Blisko”,
ul. Jędrzejowska 79 C
29-100 Włoszczowa,
Nr 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001
Tytułem: Darowizna na sprzęt medyczny