Konkurs grantowy

17 sierpnia ruszy konkurs grantowy Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Dzięki niemu można zdobyć pieniądze na realizację projektów społecznych. Program wolontariacki jest skierowany do wszystkich pracowników z Grupy Koronea, lokalnej społeczności oraz organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych i tym podobnych. 30 tysięcy złotych na realizację programu grantowego przekazała firma ZPUE S.A.

Weź kasę i zrób!

Lubisz pomagać? Chcesz zrobić coś dla siebie, swoich sąsiadów, dzieci, młodzieży? Masz chęci i pomysły, ale brakuje Ci pieniędzy na realizacje celu? Dzięki programowi „Weź kasę i zrób!” włoszczowskiej fundacji możesz to zrobić.

– W poprzednim latach, dzięki temu programowi, zrealizowaliśmy aż 35 projektów dla lokalnej społeczności o łącznej wartości blisko 30 tys. złotych . Wolontariusze wyremontowali między innymi szkolną salę w Łachowie czy zorganizowali piknik dla mieszkańców. Poprzednia edycja pokazała nam, że ludzie chcą się angażować, wspólnie coś stworzyć. Stąd też już po raz trzeci organizujemy ten konkurs – zaznacza Marta Szewczyk - Wypychewicz, Prezes Zarządu Fundacji „Jesteśmy Blisko”.

W tym roku tak jak w latach poprzednich pieniądze na realizację programu „Weź kasę i zrób” przekaże firma ZPUE S.A.

Zgłoszenia już od 17 sierpnia

Do realizacji jednego pomysłu muszą się zgłosić minimum dwie osoby. Program „Weź kasę i zrób” jest skierowany do pracowników Grupy Koronea (w której skład wchodzi ZPUE S.A.), nieformalnych grup wolontariuszy z powiatu włoszczowskiego oraz organizacji pozarządowych.

– Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, które w jakikolwiek sposób przyczynią się do zmiany otoczenia wokół nas i wpłyną na życie lokalnej społeczności – zaznacza Olga Huć, Pełnomocnik Zarządu, Koordynator biura Fundacji „Jesteśmy Blisko”. – Po prostu zostań liderem i zgłoś grupę wolontariuszy (minimum jedną osobę) lub swoją organizację. Razem wypełnijcie formularz, a w nim opiszcie, co chcecie zrobić i dla kogo. Jeśli Wasz pomysł będzie fajny, spełni wymogi formalne i zmieści się budżecie konkursu – otrzymacie pieniądze na jego realizację – dodaje pani Olga.

Maksymalna wysokość grantu to 5 tysiący złotych brutto. Na zgłoszenia fundacja czeka do 31 sierpnia, a lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 7 września.
W razie pytań – można dzwonić pod numer: 41 388 14 75.