Zasadź drzewo i podaruj ziemi oddech!

14 maja w godzinach 12:00 – 15:30, na parkingu przy ZPUE S.A nasi wolontariusze już po czwarty rozdadzą sadzonki drzew w ramach akcji „Zasadź drzewo – podaruj Ziemi oddech”.

W ramach akcji fundacja rozda ponad 2500 sadzonek drzew liściastych i iglastych. Aby otrzymać drzewko należy przynieść plastikowe nakrętki lub drobne elektrośmieci.
– Ta akcja ma nie tylko wymiar proekologiczny, ale i edukacyjny. Drzewa produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, a nawet chronią powierzchnię dróg – przypominał Artur Ratusznik, nadleśniczy włoszczowski.
Podczas kampanii „Zasadź drzewo – podaruj Ziemi oddech” włoszczowska organizacja zbierze plastikowe nakrętki i drobne elektrośmieci, które trafia do recyklingu.

– Cieszymy się, że tyle osób wzięło udział w naszych ubiegłorocznych akcjach, a tym samym pomogło zadbać nam o środowisko. Takie akcje pokazują, że świadomość ekologiczna w naszym społeczeństwie jest coraz większa. Dlatego gdy tylko stało się to możliwe zdecydowaliśmy się na organizację akcji. – mówi Marta Szewczyk – Wypychewicz, Prezes Zarządu Fundacji „Jesteśmy Blisko”

- Dziękujemy partnerom naszej akcji – Nadleśnictwu Włoszczowa oraz firmie Asekol z Warszawy za przekazanie darowizn pieniężnych, które pozwoliły zakupić nam tak dużą ilość drzewek. – dodaje Pani Marta.

Odbierając drzewko wykonasz również przegląd swoje gaśnicy! W czasie trwania akcji mieszkańcy Powiatu Włoszczowskiego będą mogli wykonać przegląd gaśnicy w korzystnej cenie.

Więcej informacji o akcji pod numerem tel. 41 388 14 75.