Historia naszego wolontariusza Michała Piaseckiego

Kochani! Porcja dobrych wieści!
Pamiętacie historię naszego wolontariusza Michała Piaseckiego? W ostatnim czasie Michał, pracownik firmy ZPUE oddał szpik swojemu bliźniakowi genetycznemu - przyczyniając się tym samym do uratowania jego życia! Michał podzielił się z nami wiadomością, którą otrzymał od fundacji DKMS, przeczytajcie sami!

„Drogi Dawco,
Kontaktujemy się z Panem, ponieważ dzisiaj po raz pierwszy otrzymaliśmy informacje o stanie zdrowia Pacjenta, dla którego oddawał Pan komórki. Z radością chcielibyśmy poinformować, że Biorca żyje, przeszczepienie odbyło się zgodnie z planem. Komórki macierzyste przedostały się już do szpiku kostnego Biorcy i rozpoczęły proces tworzenia zdrowych komórek krwi. Proces ten nazywamy „wzrastaniem” komórek. Są to bardzo dobre wieści!

Czas po transplantacji to okres wielu badań oraz niestety występowania skutków ubocznych po chemioterapii lub naświetlaniu. U Biorcy doszło do tzw. choroby „przeszczep przeciw gospodarzowi”, będącej częstym objawem towarzyszącym, który pojawia się po przeszczepieniu. Choroba ta polega na tym, że nowy układ immunologiczny rozpoznaje niektóre narządy lub tkanki Biorcy i traktuje je jako „obce”. Z reguły ma to charakter przejściowy i daje się wyleczyć. Ponadto nowy, bardzo aktywny układ immunologiczny daje Biorcy ochronę, ponieważ dzięki jego funkcji, komórki nowotworowe mogą zostać rozpoznane, zaatakowane oraz zniszczone.

Mimo tych trudnych chwil po przeszczepieniu, Biorca został wypisany z kliniki. Pacjent odzyskuje siły, powraca do zdrowia i coraz lepiej się czuje. Bardzo się cieszymy, że możemy dzisiaj podzielić się z Panem tymi dobrymi wiadomościami.

Kolejne zapytanie możemy wysłać do kliniki za kilka miesięcy. Jak tylko otrzymamy odpowiedź z kliniki skontaktujemy się z Panem mailowo, telefonicznie bądź listownie.”
Michał! Duma nas rozpiera! My z całego serca życzymy ZDROWIA dla Biorcy, a Was zachęcamy do rejestracji jako potencjalny Dawca Szpiku!
Pomożesz? Bo możesz! Masz to w genach!