600 osób zapisanych na badania USG jamy brzusznej

Nie pękaj - zbadaj się!💪 Już jutro startują nasze badania USG jamy brzusznej, na które zapisaliśmy 600 osób! 🥰 Badania wykonają specjaliści, którzy na co dzień pracują w Świętokrzyskim Centrum Onkologii - będzie z nami lek. Aleksandra Michalec, lek. Artur Kuśpak oraz lek. Michal Wieczorek. Wszystkim zapisanym osobom przypominamy jak należy przygotować się do badania. Koniecznie zapoznajcie się z tą informacją i przyjdźcie o wyznaczonej godzinie😁

Przygotowanie pacjenta do badania USG jamy brzusznej i miednicy małej:
- 6 godzin na czczo (w przypadku badania po godz. 14.00 można zjeść małe, lekkostrawne śniadanie najpóźniej do godz. 8.00)
- 1-2 godziny przed badaniem wypić 3 do 4 szklanek wody niegazowanej i nie oddawać moczu (chodzi o wypełnienie pęcherza moczowego w taki sposób, aby był średnio wypełniony, ale nie maksymalnie)
- w przypadku pacjentów ze wzdęciami dodatkowo dzień przed badaniem przyjąć preparat na wzdęcia (np. Espumisan, Esputicon lub inny środek o podobnym działaniu). Preparat ma na celu usunięcie powietrza z przewodu pokarmowego, które stanowi przeszkodę dla ultradźwięków. Można go kupić w aptece bez recepty.

Do zobaczenia!💪