Helena Krzemińska

 

Niewielki dom w miejscowości Janik w powiecie ostrowieckim, w nocy z 25 na 26 maja, spłonął niemal całkowicie. Pani Helena - Jego właścicielka, starsza kobieta, ratowała się ucieczką przez okno. Teraz potrzebuje pomocy, by odbudować swój dobytek.

Kobietę wybudziło głośnie szczekanie psów. Postanowiła wstać i wyjść na zewnątrz, by wpuścić jednego z nich z domu i zobaczyć co się dzieje. Dotarła tylko do drugiego pomieszczenia, ale do przedsionka już nie weszła. Ogień szalał po całym mieszkaniu. Tak jak stała, uciekła przez okno. W tym czasie już sąsiedzi z domu obok zadzwonili po straż pożarną. Na miejscu zjawiło się aż pięć wozów i kilkunastu strażaków. Pożarem był już objęty cały budynek, zarówno pomieszczenia użytkowe, jak i poddasze. Dogaszanie domu trwało kilka godzin. Dopiero poranek ujawnił rozmiar zniszczeń, jakich dokonał ogień. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do wybuchu pożaru. Spłonęła więźba dachowa, dach jest do całkowitej wymiany, podobnie jak sufit i podłogi. Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że konstrukcja budynku nie została naruszona, tak więc po remoncie będzie nadawała się do zamieszkania. Remont jest jednak niezbędny. Oprócz niektórych rzeczy osobistych i pamiątek rodzinnych, wyposażenie spłonęło, przesiąkło dymem albo zostało zalane podczas akcji gaśniczej. Pani Helena mieszka teraz u jednego ze swoich synów. Sam ma jednak niewielki dom, więc to tylko rozwiązanie tymczasowe. Sprzątanie zniszczeń trwa. Teraz czas na remont, na który niestety nie stać Pani Heleny. Gminny Ośrodek pomocy społecznej zaoferował Pani Helenie doraźne wsparcie. Jednak potrzeba pieniędzy na zakup niezbędnych materiałów budowlanych i opłacenie ekipy budowlanej. Pani Helena pozyskała już drewno na odbudowę więźby dachowej. Teraz potrzebna jest blacha oraz pozostałe materiały budowlane.

Pani Helena w związku z trudną sytuacją życiową w jakiej się znalazła dołączyła do grona podopiecznych naszej fundacji - Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Aktywnie działamy już od ponad 9 lat. Staramy się być tam, gdzie ludzie nas potrzebują – po prostu blisko. Działamy na wielu płaszczyznach – od edukacji poprzez profilaktykę zdrowotna. Nie działamy szablonowo – wspieramy osoby starsze, ubogie, niepełnosprawne, ale też inwestujemy w młodzież czy aktywizację społeczną. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez zaufania i zaangażowania ludzi, instytucji i firm. Dzięki darowiznom finansowym możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas. Każda złotówka ma dla nas i naszych podopiecznych ogromne znaczenie. Dzięki temu możemy walczyć o ich zdrowie i podarować nadzieję na lepsze jutro. Nasze doświadczenie pokazuje, że RAZMEM MOŻEMY ZNACZNIE WIĘCEJ, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych inicjatyw i pomoc dla Pani Heleny.

 

Panią Helenę można wspierać na wiele sposobów:

DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych)
Kliknij w przycisk "Przekaż darowiznę". Kilka prostych kroków i kończysz transakcję. UŚMIECHASZ SIĘ – właśnie zostałeś darczyńcą i pomogłeś Pani Helenie!

TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIĘŻNY
Wpłacasz dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji i czujesz to samo. Wykorzystaj następujące dane:

Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr: 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem – Darowizna dla Helena Krzemińska

PRZEKAŻ 1,5% SWOJEGO PODATKU
Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wprowadź numer KRS: 0000350393, w pozycji informacje uzupełniające wpisz: Helena Krzemińska

WPŁACAJĄC DAROWIZNĘ PRZEZ PORTAL POMAGAM.PL:
https://pomagam.pl/razemdlaheleny/wsparcie/

Rozlicz PIT Online