Zenon Kądzielski

Pan Zenon jest bardzo pogodnym i pomocnym człowiekiem. Sprawy materialne nigdy nie były dla niego istotne. Nie żył ponad stan – ma stary dom i stary samochód. Dla niego zawsze najważniejsi byli bliscy, rodzina. To cały skarb, jaki ma i zawsze mógł na nich liczyć. Pan Zenon z zawodu jest lekarzem. Zawsze angażował się w swoją pracę, był oddany pacjentom. W swoim życiu właściwą diagnozą pomógł wielu ludziom. Teraz już nie pomaga, bo sam potrzebuje pomocy. Już nie troszczy się o innych, bo sam wymaga troski i wsparcia w chorobie, która niespodziewanie go dotknęła. Z aktywnego, pełnego życia mężczyzny – stał się kaleką. Pan Zenon nie może się z tym pogodzić, buntuje się wobec losu, z bezsilności zdarza mu się płakać. Pan Zenon w lipcu 2017 roku przeszedł poważną operację kręgosłupa, polegającą na odbarczeniu rdzenia i usunięcia przepukliny. Po operacji trafił na oddział rehabilitacji w Kielcach, gdzie przebywał do 9 października 2017 roku. Leczenie na oddziale nie przynosiło pożądanych efektów i pan Zenon został wypisany z porażeniem kończyn dolnych wypisany ze szpitala. W związku z tym, że wymagał stałej, kilkuosobowej opieki i rehabilitacji, został umieszczony na prywatnym oddziale w Domu Opieki u Boromeuszek w Cieszynie. Miesięczny koszt pobytu Pana Zenona w domu opieki wynosi 3 150 zł, a koszt rehabilitacji 1 500 zł. Dzięki prywatnej rehabilitacji i masażom stan pana Zenona uległ poprawie. Teraz porusza się na wózku inwalidzkim, a z pomocą innych – przesadza się z łóżka na wózek bardzo sprawnie. Pan Zenon oraz jego żona Barbara są emerytami, a dochody nie wystarczają na pokrycie kosztów leczenia mężczyzny… Wszystkie oszczędności pochłonęła rehabilitacja pana Zenona, dlatego teraz pomagają im dzieci – to one płacą za prywatny ośrodek. Mężczyzna przeszedł w trakcie choroby już wiele złego, przez chwilę zwątpił nawet w ludzi. Jednak teraz powoli odzyskuje nadzieję. Otrzymał wiele wsparcia od opiekujących się nimi ludźmi, odzyskał siłę do walki o swoją sprawność. Znów wierzy, że dobro wraca.

Teraz marzy o tym, by wrócić do domu. Do miejsca, które zna i ludzi, których kocha. Rozłąka z żoną trwa już od lipca 2017 roku, od tego czasu nie przebywa w miejscu zamieszkania. Pan Zenon pragnie być szczęśliwy jak dawniej, chce razem z żoną Barbarą spędzić resztę swojego życia w ich wspólnym domu. Marzy o tym, by to było możliwe już na Wielkanoc. Dlatego ćwiczy, a rodzina jest z niego dumna i kibicuje w walce o powrót do sprawności. Pan Zenon wierzy głęboko, że ciężka praca z rehabilitantem przyspieszy jego powrót do ukochanego domu. Jednak by to było możliwe – dom mężczyzny musi przejść remont. Należy dostosować go do potrzeb osoby niepełnosprawnej (montaż uchwytów, likwidacja progów, dostosowanie łazienki, pochylnia itp.). Potrzeba szeregu zmian, na których nie stać rodziny pana Zenona. Dlatego prosimy o pomoc.

 

Jak możesz pomóc?

DAROWIZNY ON-LINE (dla posiadaczy kont internetowych)

Kliknij w przycisk "Przekaż darowiznę". Kilka prostych kroków i kończysz transakcję. UŚMIECHASZ SIĘ – właśnie zostałeś darczyńcą i pomogłeś panu Zenonowi!

TRADYCYJNY PRZEKAZ PIENIĘŻNY

Wpłacasz dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji i czujesz to samo. Wykorzystaj następujące dane:

Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, nr: 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, tytułem – Zenon Kądzielski

PRZEKAŻ 1,5% SWOJEGO PODATKU

Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wprowadź numer KRS: 0000350393, w pozycji informacje uzupełniające wpisz: Zenon Kądzielski

Rozlicz PIT Online